Agendu řidičských průkazů řeší v Praze výhradně Magistrát hl. m. Prahy


Od 1. července 2018 došlo ke změnám ve vydávání řidičských průkazů.  Většinou lze vyřídit  žádosti  ohledně řidičských průkazů na nejbližším obecním úřadě obce s rozšířenou působností nebo na takovém, který vám svou lokalitou nejvíce vyhovuje. Celkově je  206 míst na celém území ČR viz.mapa: http://www.mdcr.cz/orp Adresy a kontakty  na obce s rozšířenou působností viz. http://www.mdcr.cz/getattachment/Dokumenty/Silnicni-doprava/Ridicske-prukazy,Autoskoly/Obecni-urady-s-rozsirenou-pusobnosti-seznam-s-ko/Adresy-obecnich-uradu-pro-Internet-(007).pdf.aspx

V Praze však řeší agendu řidičských průkazů výhradně Magistrát hl. m. Prahy, konkrétně na pracovišti registru řidičů odboru dopravně správních činností na adrese Na Pankráci 1685/17, Praha 4 – budova business centrum Vyšehrad. Pracoviště se nachází poblíž stanice metra Vyšehrad, za budovou Kongresového centra Praha. Sledujte monitoring odbavování na http://www.praha.eu/jnp/cz/potrebuji_resit/elektronicke_sluzby/online_rezervace/registr_vozidel/registr_vozidel_vysehrad/monitoring_odbavovani/index.html

Na úřadech jednotlivých městských částí Prahy budou žadatele hledat agendu vydávání řidičských průkazů marně!!!!!!!!!

 

Existují situace, kdy je přesto nezbytné dojet na úřad obce s rozšířenou působností v místě trvalého bydliště. Mezi ně patří odnětí nebo vrácení řidičského oprávnění, omezení oprávnění atd.  Dosud bylo nutné na úřad přijít s papírovou fotografií, kterou pracovník na přepážce umístil na žádost. Podle nové úpravy se už na úřad s fotografií nebude muset. Systém sám vyhledá fotografii v jiné databázi (např. z občanského průkazu nebo cestovního pasu), a pokud bude podoba stále aktuální, použije ji. V případě změny vizáže vyfotí žadatele úředník přímo při vyřizování žádosti. Nově se také na každý doklad bude prostřednictvím podpisového tabletu pořizovat digitalizovaný podpis žadatele.

Jediný případ, kdy je nutná papírová fotografiie je vydání mezinárodního řidičského průkazu (ten má formát malé knížky, který prozatím tisk digitální fotografie neumožňuje).

Změna trvalého bydliště nemá na řidičský průkaz vliv. Od července se vydávají řidičské průkazy, které údaj o místě trvalého bydliště neobsahují. To se vztahuje i na majitele dříve vydaných, ale stále platných řidičských průkazů.

V Praze je i v těchto případech je vše na jednom místě – Na Pankráci 1685/17, Praha 4 – budova business centrum Vyšehrad. 

Jaké jsou změny ve výši správních poplatků?

Za výměnu řidičského průkazu za nový v případě, že končí doba jeho platnosti, není poplatek! Při vydání nového průkazu je poplatek 200 Kč. Také se navýšil poplatek za zrychlené vydání průkazu do pěti pracovních na 700 Kč. Částka za vystavení mezinárodního řidičského průkazu zůstává 50 Kč, za vydání paměťové karty do digitálního tachografu zaplatíte je 700 Kč.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,03780 s | počet dotazů: 202 | paměť: 20280 KB. | 24.04.2024 - 06:14:11