Zoo Chleby má v provozu Enviromentální centrum a parkoviště


dscn0111

Soukromá zoologická zahrada Chleby ve stejnojmenné obci na Nymbursku má od minulého roku dvě části. V té starší, která je umístěná v zahradě a je zaplněná nevelkými výběhy se zvířaty, není mnoho místa. Je to spíš zvířecí koutek, který ocení nejmenší návštěvníci. Druhá část ZOO Chleby tvoří nový objekt Enviromentálního centra s dětským hřištěm a výběhy pro větší zvířata. Zoo na projekt vzdělávacího centra získala dotaci devět milionů korun z programu Rozvoj venkova od ministerstva zemědělství.

Historie Zoo Chleby se začala psát v roce 1997. Soukromá iniciativa nabídla veřejnosti mini zoo s několika zvířaty. V následujících letech se zvětšoval počet zvířat, jejich výběhy, ale plocha zoo se nijak nezvětšila. Výhodu malého a přehledného prostoru využívají nejen rodiny s dětmi, ale také školy a školky. Pro předškolní děti je prostor dostatečný a malý počet zvířat dětem nahrazuje jejich bezprostřední blízkost.

Nově vybudovaný objekt Enviromentálního  centra přitahuje stále větší počet návštěvníků a s nimi stoupají i požadavky na vybavení. Proto je dobře, že byla vymezena plocha pro parkování a zajištěno odbavování parkujících automobilů bez obsluhy.

Pro parkování aut a autobusů tedy slouží parkoviště s nezpevněným povrchem a se závorovým systémem. Nezpevněná parkovací plocha však nabízí v horkém počasí prašnost a po dešti rozbahněný povrch. Také ručně pomalované informační tabule před parkovištěm působí v kontrastu s novým centrem jako pěst na oko.

Platba parkovného i vstupného je prostřednictvím automatu. Cena parkovného je pro osobní auto 40.-Kč na celý den. Autobusy, které vozí školy, to mají zdarma.

Při úvaze o dalším vybavení by také neměli provozovatelé ZOO Chleby zapomínat na sociální zázemí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,10494 s | počet dotazů: 204 | paměť: 20361 KB. | 22.05.2024 - 23:24:29