Závody na brněnském okruhu lákají diváky!


0 0 votes
Hodnocení článku

Ve dnech 24. – 26.7.2009 se na Autodromu Brno uskuteční Mistrovství světa Superbiků. Doprava pro diváky z centra města je zajištěna kyvadlovou dopravou. Mistrovství určitě přiláká také množství diváků – motoristů, kteří projedou po naší „milované“ D1. 

  Mistrovství světa motocyklových superbiků se na Masarykově okruhu jelo poprvé coby součást světového šampionátu v roce 1993, potom si do Brna odskočily ještě v červnu 1996. Pravidelné mistrovské závody se jezdí od 2005. Diváci si mohou užít závody při pohledu z několika tribun a k přístup je i do boxů. Vstupenky neplatí striktně pro jedinou konkrétní tribunu, k dispozici jsou rovněž vstupenky do boxů, kde si fanoušci mohou zblízka prohlédnout zázemí týmů a žádný z jezdců neodmítne žádost o autogram.  Kromě dvou jízd světových superbiků obsahuje totiž jejich víkend i závody mistrovství světa supersportů, evropského šampionátu třídy Superstock 600 a Poháru FIM litrových superstocků.

Jaké je dopravní spojení na akci? 

Automotodrom Brno je umístěn mezi obcí Ostrovačice a městskou částí Brno – Žebětín, pouhých 16km od centra Brna. Pro příjezd z města Brna je využívána nejčastěji dálnice D1  a také je možné využít i silnici II. třídy 602 (Brno – Bosonohy – Kývalka – okruh) nebo silnici III. třídy 3842 (Brno – Žebětín – okruh). Dálnice D1  ve směru od Prahy použijte Exit 178 Ostrovačice nebo Exit 182 Kývalka, poté sledujte směrovky „Grand Prix“ či „Paddock“  ve směru od Olomouce, Bratislavy či Vídně použijte Exit 182 Kývalka, poté sledujte směrovky „Grand Prix“ či „Paddock“

Městská hromadná doprava:   Autobusová linka 402 ze Starého Lískovce (z Hlavního nádraží použijte tramvajovou linku 8 směr Starý Lískovec), během mezinárodních podniků speciální autobusová linka 400 z Mendlova náměstí zdarma (z Hlavního nádraží použijte tramvajovou linku 1 směr Bystrc) 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,07679 s | počet dotazů: 197 | paměť: 24597 KB. | 17.05.2024 - 18:21:06