Začíná cyklistická sezóna a České dráhy otevírají půjčovny kol a nabízí jízdy cyklovlaky


Půjčovny ČD budou otevřené od 30. března až do 31. října 2018 ve vybrané síti železničních stanic. Největší výhodou ale je, že cestující můžou vrátit kolo i jinde, než si ho půjčili. Na vybraných tratích lze přepravovat vypůjčené kolo zdarma, cyklovýlet je možné kombinovat s pěší turistikou a využít bezplatné úschovy v určených stanicích. Zájemcům nabízí dopravce kvalitní kola s předpisovou výbavou a pravidelným servisem. Při zapůjčení kola je nezbytné podepsat nájemní smlouvu, předložit dva osobní doklady (občanský, řidičský průkaz nebo např. In Kartu ČD), zaplatit půjčovné a složit vratnou kauci. Zákazníci Českých drah, kteří jsou zaregistrovaní do věrnostního programu ČD Body, si můžou vyzvednout za 50 bodů voucher k bezplatnému jednodennímu zapůjčení jízdního kola.

Cyklopůjčovny v jednotlivých krajích:

Karlovarský kraj: Karlovy Vary, Karlovy Vary dolní nádraží, Cheb, Mariánské Lázně, Františkovy Lázně, Aš a po předchozí domluvě je možné kola vypůjčit nebo vrátit také ve stanicích Sokolov a Nejdek. V půjčovnách Cheb, Františkovy Lázně a Karlových Varech dolní nádraží jsou v nabídce i koloběžky. Výhodná je i cena výpůjčného. Poskytují se slevy pro držitele In Karty ČD a jízdenek EgroNet.

Vysočina: Nové Město na Moravě, Telč, Světlá nad Sázavou,  Třebíč a Žďár nad Sázavou. Kola lze vracet ve stanicích Havlíčkův Brod, Jihlava,  Náměšť nad Oslavou a Přibyslav.

Jihočeský kraj: České Budějovice,  Jindřichův Hradec, Třeboň,  zastávka Třeboň lázně, Veselí nad Lužnicí, Tábor, Písek, Lipno nad Vltavou, Vyšší Brod a České Velenice. Českých Budějovicích a v Jindřichově Hradci je možnost půjčení elektroko.

Jihomoravský kraj: Břeclav, Znojmo, Hodonín, Veselí nad Moravou a Vranovice.

Středočeský kraj: Praha-Smíchov, Beroun, Mělník, Neratovice, Lysá nad Labem, Nymburk hl.n., Poděbrady a Kolín.

Pardubický kraj: hlavní nádraží v Pardubicích, Česká Třebová, Chrudim a Letohrad. Cykloturisté si ale můžou předem domluvit vyzvednutí nebo vrácení kola také ve stanicích Brandýs nad Orlicí, Hlinsko v Čechách, Choceň, Jablonné nad Orlicí, Králíky, Lanškroun, Moravská Třebová, Polička, Přelouč, Slatiňany, Svitavy, Ústí nad Orlicí město, Žamberk a Žďárec u Skutče.

Královehradecký kraj: Trutnov hl.n., Česká Skalice, Náchod, Červený Kostelec a nově také v Týništi nad Orlicí a po předchozí objednávce nově i v Častolovicích. Od května do srpna se síť půjčoven tradičně rozšíří ještě o stanici Adršpach.

Plzeňský kraj: Plzeň hlavní nádraží, Železná Ruda město, Klatovy, Domažlice a Tachov

Ústecký kraj: Děčín hlavní nádraží, Lovosice, Ústí nad Labem hlavní nádraží, Litoměřice město, Louny, a Rumburk. Novinkou letošního roku je možnost zapůjčení koloběžek v Děčíně. Kola lze vrátit také ve stanici Žatec.

Zlínský kraj: Kroměříž, Staré Město, Uherské Hradiště, Valašské Meziříčí a Otrokovice.

Olomoucký kraj: Olomouci hl.n. , Hranice na Moravě, Přerov a Zábřeh. Cyklisté mohou svá vypůjčená kola také zdarma uschovat ve třech stanicích – Hranicích na Moravě, Kojetíně a Přerově.

Liberecký kraj: Mimoň a Doksy. Novinkou letošního roku je otevření půjčovny ve stanici Česká Lípa střelnice od 1. května.

I letos pojedou „cyklovlaky“ Cyklo Ohře mezi Chebem a Karlovými Vary, a to už od 17. června, kdy je Den Cyklostezky Ohře, až do 30. září.  Vlaky pojedou jako spěšné, nezajíždějí do Chodova, a zastaví ve stanicích a zastávkách kolem „cyklostezky Ohře“. Nově pojede vlak z Chebu v 8:55 a do Karlových Varů přijede v 9:45. V opačném směru z Karlových Varů vyjede v 10:00 a do Chebu přijede v 10:50. V soupravě pojede pět vagonů, zvýší se tedy počet míst k sezení i k přepravě kol.

Bližší informace o půjčování kol najdou zájemci na stránkách http://www.ceskedrahy.cz/tiskove-centrum/tiskove-zpravy


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,54417 s | počet dotazů: 198 | paměť: 20030 KB. | 25.06.2024 - 22:32:34