Začala stavba prodloužení  tramvajové tratě do Holyně a Slivence


DSCN2830
0 0 votes
Hodnocení článku

V Praze 5 byla 11. června 2021 symbolickým poklepáním kladívky do základního kamene zahájena stavba prodloužení  tramvajové tratě ze sídliště Barrandov do Holyně a Slivence. Navrhované prodloužení navazuje na stávající zastávku Sídliště Barrandov a pokračuje jihozápadním směrem v ose plánovaného uličního prostoru, bude mít délku cca 1,5 km a bude zahrnovat celkem 3 zastávky s pracovními názvy Kaskády, Holyně a Slivenec. Prodloužení je ukončeno novou tramvajovou smyčkou Slivenec ležící mezi Holyní a Slivencem na k. ú. Slivenec, severně od ul. K Barrandovu u stávajícího zemědělského areálu. Nová trasa je vedena převážně mimo stávající zástavbu rozvojovými plochami za dnešním koncem sídliště Barrandov.

V první etapě tramvaje obslouží stávající zástavbu v konci sídliště Barrandov, bytový komplex Kaskády, dále stávající zástavbu Holyně a Slivence a po dostavbě rozvojových ploch i tuto nově vniklou zástavbu. Pomocí návazné autobusové dopravy bude plošně obslouženo i širší území. TT bude vedena na zvýšeném tramvajovém tělese uprostřed uličního prostoru. Šířka uličního prostoru mezi fasádami domů bude 34 m. Po obou stranách tramvajového svršku jsou navrženy pásy zeleně. Délka nového úseku bude cca 1450 m a v úseku jsou navrženy dva páry zastávek – Kaskády a Holyně.

Stavba byla rozdělena na 3 etapy:

V průběhu 1.etapy dojde k úpravě stávající smyčky a založení  dvou přímých kolejí v délce cca 50 m. ve směru do Slivence.

Během 2. etapy  dojde k vybudování  dvoukolejné trati o délce 900 m a dvou  tramvajových zastávek s pracovním názvem Kaskády a Holyně. Tramvajová trať bude ukončena za kolejovým křížením, které bude osazeno do zastávky Holyně

V rámci  3. Etapy dojde prodloužení tramvajové trati až za křižovatku ulic K Barrandovu – U Náhonu včetně tramvajové smyčky Slivenec se dvěma předjízdnými kolejemi.

Zdroj: Metroprojekt

Foto: B.Borová, IZDopravba


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,04204 s | počet dotazů: 212 | paměť: 20506 KB. | 23.05.2024 - 23:23:12