Zábradlí na Nuselském mostu v Praze se dočká změny.


n200705171857 P5150014
0 0 votes
Hodnocení článku

Bezpečnostní výbor Zastupitesltva hl.města Prahy  se 14.5.2007 zabýval otázkou úpravy bezpečnostního zábradlí na Nuselském mostu. Foto v článku.Bezpečnostní výbor byl seznámen s několika variantami, které předložil ředitel TSK hl. města Prahy Luděk Dostál. Jednotlivé varianty úprav byly  doplněny o videozáznamy modelových zkoušek. Členové Bezpečnostního výboru doporučili variantu s plechovým převisem a plnou plochou, jejích okraj bude přiblížen k mostní konstrukci. Také drátěné pletivo by mělo být zakryté a tím by se výrazně snížila možnost překonání zábradlí. Veškeré úpravy budou ještě posouzeny Českým hydrometeorologickým ústavem  z hlediska síly větru.

Několik poznámek z historie.

Nuselský most byl uveden do provozu v roce 1973 a od té doby slouží utomobilové dopravě a ve spodní části je zde umístěn i tubus pro provoz metra. Po obou stranách mostu jsou chodníky pro pěší. Už od doby dokončení stavby mostu se výška mostu a malá frekvence chodců zalíbila lidem, kteří uvažovali o rychlém ukončení života bez ohledu na to, že pod mostem je obytná čtvrť. Právě z tohoto důvodu se zábradlí již několikrát upravovalo!

První úprava v roce 1990, další v roce 1997 a v současnosti je zábradlí vysoké 1,2 m se svislou výplní opatřeno ještě bezpečnostní štítovou nástavbou do výšky 2,7 metrů s výplní ze sítě z tvrdého ocelového drátu s obloukovým zakončením směrem k chodníku.

Nuselský most v Praze - bezpečnostní nástavba na zábradlí

Ani tato úprava zoufalce nezadrží. Pražská záchranka vyjížděla od začátku letošního roku  již 31 pokusům o sebevraždu.

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,10229 s | počet dotazů: 198 | paměť: 24254 KB. | 26.06.2024 - 00:01:31