Krajská správa silnic Libereckého kraje má nový přírůstek ve vozovém parku


0 0 votes
Hodnocení článku

(17:30) Jedná se o speciální sněhovou frézu  Mercedes – Benz UNIMOG U500 K, která má  speciální víceúčelový nosič výměnných nástaveb s možností jejich rychlé výměny a konfigurací pro celoroční využití. KSS LK  jej pořídila za 10,7 mil. Kč včetně DPH. Díky svému vysokému výkonu bude vozidlo v zimních měsících využíváno především v horských oblastech.

Velkou výhodou je krátký čas pro výměnu většiny nástaveb, mezi deseti až šedesáti minutami. Kombinace nástavců je možné využívat pro různé činnosti i během jednoho dne a to je efektivní pro provoz a využití nového stroje. Nástavce dále umožňují využití stroje celoročně pro různé údržbové práce na silnicích.

 Podrobnější informace o nástavbách:

  • Podvozek M-B UNIMOG U 500 – díky krátkému rozvoru, nízkému těžišti a výkonnému motoru bude vozidlo nasazováno především v náročných klimatických (horských) podmínkách.
  • Sypač Schmidt Stratos je určen speciálně pro vozidla M-B Unimog řady U500. Sypač je určen pro posyp suchou solí a inertními materiály různé zrnitosti, čili je zaručena maximální variabilita nasazení vozidla v rámci činnosti organizace.
  • Dělený sněhový pluh těžké řady pro nákladní vozidla a Unimog je vybaven automatickým jištěním proti poškození při najetí na překážku.
  • Dvoustupňová sněhová fréza Kahlbacher KFS 950/2600 – vysoce výkonná čelní sněhová fréza s řezacím kolem (1. stupeň) a s rychloběžným metačem (2. stupeň) je jako výměnná nástavba pro vozidla M-B Unimog určena pro rychlé frézování tvrdého a namrzlého sněhu s velkým odhozem sněhu. Ideální pro profesionální použití v horských podmínkách při vyšších výkonech odklízení.
  • Nástavba čelního tandemového pracovního stroje MULAG MKF 600 – stroj se skládá se z podsvodidlové sekačky krajnic a univerzálního výložníkového pracovního ramene. Výložník je příčně posuvný až o 1.800 mm, je určen pro práci vlevo i vpravo, díky této konstrukci není nutná následná regulace při míjení překážek, jako jsou sloupky, svodidla, značky atd. Tímto řešením je zajištěno bezpečné a pohodlné ovládání stroje. Na výložníkové pracovní rameno je možné použít další pracovní adaptéry (prořezávací kotouče, frézu na příkopy, frézu na pařezy atd.)
 

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,98292 s | počet dotazů: 196 | paměť: 32667 KB. | 24.02.2024 - 06:18:06