Za velkého zájmu proběhl Den otevřených dveří na stavbě Pražského okruhu


0 0 votes
Hodnocení článku

Dva dny před oficiálním otevřením právě dokončené dopravní stavby, byla veřejnost pozvána na její otestování. Pěšky, na kole i in-line bruslích. Zajeli jsme se podívat, jaká byla organizace a spokojenost návštěvníků. Pro zájemce máme také VIDEO z průjezdu po Lahovické estakádě a z místa napojení na D1.

Čas členů naší redakce je drahocený! Místo autobusů, které byly doporučeny v rámci programu Týdne mobility v Praze, jsme raději volili dopravu autem. Nikde jsme se nedočetli, zda a kde bude možné parkovat. Přijeli jsme jako mnoho dalších návštěvníků. Po druhé hodině odpoledne jsme zaparkovali v Lahovicích, v ulici vedoucí podél jednoho z nájezdů na estakádu. Na mostě už bylo rušno. Cyklisté, chodci a jezdci na in-line bruslích si užívali. Kvalitní počasí, kvalitní povrch a parádní výhled do okolí.

Kdo očekával organizovanou akci, ten musel být nutně zklamán. Den otevřených dveří byl tentokrát pojat hodně volně! Žádné velké trachtace, žádné občerstvení, minimum informací.  Do tunelů bylo možné jen nahlédnout. Těžko říci, jaký měla mít akce smysl. My jsme však, stejně jako mnoho dalších návštěvníků, využili patrně jedinou možnost, kdy se dalo po nové dopravní stavbě projít a okouknout zblízka povrch, dopravní značení a především vychutnat ojedinělou atmosféru. Mnoho lidí přišlo s fotoaparátem a s kamerou. Mnoho lodí pochopilo, že se prochází po unikátní dopravní stavbě a patrně je to naposled. Stejně tak mnoho lidí si vychutnalo kvalitní povrch vozovky a jezdilo. Rychle, pomalu, rodiny s dětmi, skupinky kamarádů a samotáři.

Po prohlídce Lahovické estakády jsme se přemístili na místo napojení  Pražského okruhu na D1. Bylo už po sedmnácté hodině a kolem nás se projíždělo jen pár osamocených jezdců na kole. Tato část měla výrazně méně návštěvníků. Není divu. Není tady žádný výhled a tak se dá jen jezdit. S parkováním jsme si nedělali hlavu. Prostě jsme zaparkovali a šli se podívat, jak příštích dnech budeme z Pražského okruhu najíždět na D1 nebo směrem na Říčany! Množství informačních panelů před odbočením je na naše poměry nevídaný. Bude to pořádný nápor na pozornost řidiče. Jen si vybrat správný výjezd!

VIDEO z průjezdu 18.9.2010.

Zde

Nerudné a nespokojené lidi, o kterých se v některých médiích psalo, se nám nepodařilo potkat. Možná jsme přijeli pozdě. A taky jsme od nikoho nic nečekali!  Ostatně, všechno už bylo řečeno. Na internetu si mohl každý o stavbě přečíst potřebné informace. Také v novinách se popsalo množství papíru. Tak co by se dalo ještě nového zjistit?

A co se pořadatelům podařilo? Zajistit bezvadné počasí!

Odkazujeme na související články:

Lávka pro cyklisty – Lahovická estakáda – Stavba tunelu – Propojení tunelu

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,04991 s | počet dotazů: 199 | paměť: 32717 KB. | 22.02.2024 - 23:19:17