Vyzkoušejte si procházku v korunách stromů! Výborný turistický cíl!


0 0 votes
Hodnocení článku

V Národním parku Bavorského lesa pro návštěvníky připravena dřevěný chodník ve výšce až 25 metrů nad zemí a největším zážitkem je výstup na stromovou věž! VIDEO a FOTO v článku 

Stromová věž je vysoká 44 metrů a jedná se o stavbu, která využívá dřevěné a ocelové prvky a konstrukce. Po chodníku a také až pod samý vrchol stromové věže se dá vystoupat pohodlně a přístup je bezbariérový. Proto lze potkat na chodníku návštěvníky všech věkových kategorií. Kromě jedinečné stavby, na které je možné obdivovat nápady architektů i kvalitu samotného provedení. Svým způsobem je stavba stezky a Stromové věže především výborný nápad, jak zaujmout návštěvníky Bavorského lesa a nabídnout zcela nové prožitky. Lesná stezka je dlouhá 1300 metrů, je jednosměrná a má 6 naučných stanovišť, které nabízí informace prostřednictvím obrazového materiálu, textů( němčina) a interaktivní činnosti. Další atrakcí jsou tři prožitková stanoviště, kde se prochází přes variantní přechody s průhledem do hloubky pod lesní stezku.  FOTOGALERIE.

Největším zážitkem je výstup na Stromovou věž, která je postavena nad  pravěkými 38m  vysokými jedlemi a bukem. Po spirálovém chodníku v délce 500 metrů putují návštěvníci k vrcholu věže a prakticky ze všech míst je vyhlídka na Bavorský les a okolí.

Stavba chodníku a Stromové věže byla uvedena do provozu 9.září 2009 a je v provozu celoročně. Průběžně je zajištěna údržba, a to i v zimních měsících. Jen psům je na chodník vstup zakázán. Pro psí návštěvníky jsou vyhrazeny kotce umístěné na začátku chodníku u pokladny.

Ke Stromové věži a stezce lze pohodlně dojít od rozlehlého parkoviště, které má dostatek místa pro osobní auta i autobusy. Parkoviště má také pro autobusy samostatné vjezdy a výjezdy. K parkovišti vede také autobusová linka projíždějící Bavorský les. Příjezd z ČR je přes Železnou Rudu nebo Strážný a Stromovou věž najdete nedaleko obce Neuschonau (MAPA)

Vstupné na chodník a Stromovou věž:

Dospělý 8,00 euro

Děti od 6 do 15 let 6.00 euro

Tělesně postižené osoby, důchodci, studenti s průkazem  6,50 euro

Rodinná vstupenka (2x dospělý a 2x děti) 19.00 euro

Skupiny dospělých od 15 osob  8.00 euro

Doporučujeme navštívit Stromovou věž a procházku v korunách stromů každému, kdo má rád přírodu a umí ocenit zajímavé stavby a nápady. Také není na místě obávat se strachu z výšek. Chodník je postaven tak, že má člověk pocit jistoty může si sám adrenalin např. při přechodu zážitkových stanovišť.

Doporučujeme návštěvu také z důvodů kvalitního a nápaditého zpracování informačních stanovišť a propagaci enviromentální výchovy.

Doporučujeme návštěvu také jako inspiraci!

Další informace na stránkách stezkavkorunach.

Video

 

Fotogalerie 

 

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,38919 s | počet dotazů: 203 | paměť: 24397 KB. | 15.07.2024 - 18:54:44