Veletrh HOLIDAY WORLD 2018 nabízí inspiraci pro dovolenou i náměty na výlety


DSCN2631

Až do neděle 18. února 2018 probíhá veletrh cestovního ruchu HOLIDAY WORLD 2018  souběžně s dvanáctým ročníkem mezinárodního veletrhu gastronomie a zařízení pro hotely a restaurace TOP GASTRO & HOTEL 2018 a World Filmem, cestovatelským festivalem. Akce probíhají na Výstavišti v Praze Holešovicích. Celkem se zde prezentuje 46 zemí světa. Program je zajímavý a inspiraci pro dovolenou i náměty na výlety zde najde každý.

Neděle 18. února bude pak zaměřena na rodiny s dětmi. Pro ty kdo plánují cestovat s dětmi do tří let a hledají informace o zajímavých městech a místech po celém světě, která s nimi lze pohodlně navštívit, je určena platforma Baby City Guide. Letošní partnerskou zemí veletrhu je Slovensko. Toto partnerství není náhodné, naopak bylo vybráno na počest stému výročí Československa a pětadvacetiletému výročí samostatnosti obou republik. Na oslavu tohoto výročí je připraven na neděli 18. února pro československé manželské páry vstup na veletrh zdarma.

Bezplatný vstup je připraven také pro pětadvacetileté, jako je i výročí obou republik. Návštěvníci se mohou zapojit do řady soutěží, jako například o zájezd all inclusive pro dvě osoby ve dvoulůžkovém pokoji na 14 nocí do hotelu SunConnect Eftalia Marin aaaa+ od spolčnosti CK Neckermann/ Thomas Cook nebo získat kupóny na slevu na zájezd. V rámci veletržního programu vystoupí i zpěvačka Celeste Buckingham, slovenská ethnobeat skupina Družina a řada významných cestovatelů, jako Petr Horký, Jiří Kolbaba, Pavel Stehlík, Miroslav Stingl a další.

V dalších soutěžích lze získat přímo na veletrhu týdenní pobyt až pro 4 osoby v apartmánu v Sankt Margarethen im Lungau v Rakousku nebo cestovní adaptér World Adapter Pro. Návštěvníci veletrhu se mohou zapojit také do soutěže v psaní cestopisů „Cestopisování“, kterou v letošním roce organizuje cestovní kancelář CK HOŠKA TOUR. Soutěžit se bude i v rámci víkendového cestovatelského festivalu WORLDFILM 2018 – pro výherce jsou každou hodinu připraveny cestovatelské knížky, průvodce, trička a další věcné ceny. Královéhradecký kraj připravil pro návštěvníky veletrhu znalostní kvíz. Pro výherce, kteří zodpoví 4 otázky, jsou připravena trička, knihy, nástěnné kalendáře, hrníčky, apod. Zasoutěžit si mohou i návštěvníci expozice Středočeské centrály cestovního ruchu.

Projekt Jižní Čechy seznámí návštěvníky s řadou nových produktů – na návštěvníky čekají pivní stezky mapující v šesti trasách regionální pivovary a minipivovary, zpracované běžecké trasy nebo nabídky pro vyznavače rybářského sportu či myslivosti, navíc pak Milevské maškary a jihočeské masopustní koblihy a pro malé návštěvníky je pak od pátku do neděle připraven program s kejklířem Pupou. Ve stánku Jihomoravského kraje si mohou poslechnout cimbálovou muziku Strážničan, ochutnat lahodná moravská vína z Národního vinařského centra, seznámit se s nabídkou VIDA! science centra (science show Wimshurstova indukční elektřina, hádání přísloví pomocí obrázků, pokusy s těžištěm a rovnováhou) a zasoutěžit si o lákavé ceny.

Do dob první republiky budou zájemci přeneseni ve stánku Moravskoslezského kraje, těšit se mohou na unikátní motocykl JAWA 350 OHV z roku 1938, na němž jezdil slavný závodník Antonín Vitvar, vyzkoušet si budou moct také některý z originálních klobouků značky TONAK (a hned se také zvěčnit ve fotokoutku) a po celou dobu veletrhu budou probíhat ochutnávky regionální specialit, jako například Kofoly nebo Štramberských uší, k poslechu bude hrát kapela JAZZLE.

V expozici České pohádkové akademie proběhne v neděli 18. 2. 2017, za doprovodu fanfár, Audience u pohádkového krále Václava V., Vydry zvaného, v Praze rozeného; který představí novou pohádkovou potravinu; po vyprávění kapra Jakuba (hlas Václava Vydry), bude následovat čtení a při autogramiádě král návštěvníkům podepíše sběratelské turistické vizitky členů České pohádkové akademie a pohlednice. Dále pak proběhne ve stánku České pohádkové akademie losování výherce horského kola GALAXY – v 6. ročníku Měsíce věží a rozhleden.

Bližší informace pro zájemce na http://www.holidayworld.cz/o-veletrhu/zakladni-udaje.html

 

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,81230 s | počet dotazů: 206 | paměť: 20281 KB. | 21.06.2024 - 12:20:39