V pražských ulicích bude více informačních tabulí


0 0 votes
Hodnocení článku

Technická správa komunikací hl. m. Prahy ještě do konce letošního roku obnoví v rámci Operačního programu Doprava (OPD) 17 tabulí pro dopravní  informace (ZPI) a dalších 34 nových vybuduje.

Některá ZPI na nejdůležitějších komunikacích budou umožňovat vícebarevné zobrazení symbolů, případně i schémat dopravní situace před řidičem (např. barevné schéma zatížení návazných komunikací). Nadstavbové funkce budou postupně na tabule doplňovány v dalších měsících, po zprovoznění a odladění základních funkcí.

Jako první již byla obnovena ZPI v ulicích Patočkově (u ulice Pod Drinopolem) a Modřanské (u nádraží Braník ve směru do centra), na Hořejším nábřeží (ve směru k Jiráskovu mostu) a u Dienzenhoferových sadů (ve směru do Kartouzské ulice). 

Nová ZPI budou během dalších měsíců postupně vybudována na hlavních komunikacích hl. m. Prahy a před důležitými rozhodovacími body pro řidiče (Jižní spojka, Rozvadovská spojka, Liberecká, V Holešovičkách, Vysočanská radiála, 5. května, Chlumecká, Strakonická, Štěrboholská spojka apod.).

 „Nová ZPI budou umět zobrazit jakýkoli symbol či velikost textu v celé činné ploše tabule, která bude složena z LED diod. Kromě základních symbolů dopravních značek bude možné do budoucna softwarově nadefinovat a zobrazovat nové symboly, tj. půjde o otevřený systém se schopností reagovat na nové potřeby informování řidičů,“ dodává 1. náměstek ředitele TSK hl. m. Prahy Ladislav Pivec.

ZDROJ: Magistrát hl.města Prahy


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,31788 s | počet dotazů: 202 | paměť: 20060 KB. | 26.06.2024 - 00:45:43