V Olomouci pokračuje stavba tramvajové trati na Nové Sady


04 Zikova Schweitzerova vizualizace 1
0 0 votes
Hodnocení článku

V prosinci roku 2013 se svezli první cestující tramvají na Nové Sady. Zatím jen po Trnkovu ulici. Příští týden začíná stavba druhé etapy trati, která tramvaje dovede přes Zikovu na Schweitzerovu ulici. Po dokončení druhé etapy trať a její tři nové zastávky obslouží hustě osídlenou část Nových Sadů, kde žijí tisíce lidí. Stavba potrvá dvacet měsíců, skončit by měla příští rok v říjnu. Součástí celé investiční akce je i archeologický průzkum, který může harmonogram stavby ovlivnit. Kromě tramvajových kolejí projekt počítá i s výstavbou komunikací, chodníků, cyklostezek, nových parkovacích stání, přechodů pro chodce, zastávek MHD, semaforů a s překládkou kanalizace a inženýrských sítí. Novou tratí se třemi zastávkami a délkou 1200 metrů se cestující poprvé svezou na podzim roku 2022. Celkové náklady na stavbu tramvajové trati budou 469 milionů korun včetně DPH.

Dne 1. března letošního roku převezme stavební firma  staveniště a začne s přípravou zázemí na zelené ploše mezi ulicemi Rooseveltova a Zikova. Následovat bude kácení stromů a demolice starého domu v Rooseveltově ulici. Jediné omezení pro veřejnost bude v průběhu března spočívat v krátkodobých uzavírkách parkovišť v místech, kde se bude kácet. Půjde vždy o dva či tři dny. Od dubna do července bude úplně uzavřena část Zikovy až k Werichově ulici. Stavební firmy začnou překládat kanalizační a inženýrské sítě z trasy budoucí tramvajové trati. Objízdné trasy jsou stanoveny tak, že na Rožňavskou, Werichovu a Trnkovu se ve směru od Velkomoravské pojede po Schweitzerově a Zikově. K prodejně Albert bude zachován příjezd autem přes parkoviště Penny Marketu. Od dubna do září bude částečně uzavřena Rooseveltova ulice mezi zastávkou Trnkova a ulicí Zikova, zůstane v ní ale zachován obousměrný provoz. Úplně uzavřena pro dopravu bude ulice Trnkova v místě výstavby parkoviště. Tam budou pokračovat přeložky kanalizace a inženýrských sítí, výkop a betonáž základových patek pro stožáry trakčního vedení, položení tramvajové trati a úprava silnice i chodníků. Od dubna do listopadu budou probíhat stavební práce i ve Schweitzerově ulici od Zikovy po Družební. V tomto případě se ale vše obejde bez dopravních omezení, protože se práce budou odehrávat mimo silnici.

Stavbu bude realizovat  společnost TT Nové Sady – Povel II, kterou tvoří společnosti OHL ŽS Brno a IDS – Inženýrské a dopravní stavby Olomouc.

Zdroj: Magistrát města Olomouce

Vizualizace: Stavoprojekt


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,18385 s | počet dotazů: 206 | paměť: 20314 KB. | 19.06.2024 - 23:26:03