V mikroregionu Milevsko jezdí autobusy na zavolání


0 0 votes
Hodnocení článku

První měsíc provozu má pilotní projekt „Zajištění efektivní dopravní obslužnosti v mikroregionu Milevsko“. (19:00)

Od 12. června 2011 se realizuje pilotní projekt, který kraj dotuje částkou 23,6 mil. Kč. Projekt spočívá na šesti zásadách. V prvé řadě došlo ke změně v železniční dopravě na trati Tábor – Ražice. Došlo k posílení v průběhu pracovního dne a oslabení v brzkých ranních a pozdních večerních hodinách. Dále došlo ke zlepšení návaznosti železniční a autobusové dopravy v železniční stanici Milevsko. Dále byl odstraněn souběh jednotlivých linek vedením přímých páteřních linek do  Milevska. Na vedlejších linkách byly nasazeny malokapacitní autobusy s větší flexibilitou a nižšími provozními náklady.

Největší novinkou v regionu jsou „spoje na zavolání“. Celková nabídka činí 79 spojů na 17 autobusových linkách, které lze objednat prostřednictvím telefonické rezervace na centrálním dispečinku nebo u řidiče. Pro zajištění spojů na zavolání zakoupila společnost ČSAD AUTOBUSY České Budějovice a.s. nová vozidla Iveco Dailu pro 16 až 19 cestujících.

Dalším moderním prvkem celého systému je odbavovací systém, který prostřednictvím GSM umožňuje on-line spojení řidičů s dispečerem a cestujícím platbu za jízdenku v hotovosti i prostřednictvím čipové karty dopravce.

Zkušební provoz potrvá jeden rok. V současné době se systém postupně dolaďuje a dostává do povědomí veřejnosti. Spojení autobusem na zavolání není u nás běžné a veřejnost se musí postupně naučit systém využívat.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,11947 s | počet dotazů: 192 | paměť: 32685 KB. | 24.02.2024 - 05:03:10