V Litoměřicích postaví další biketower


V dubnu začne v Litoměřicích výstavba parkovací věže biketower pro více než stovku kol. Jedenáct metrů vysoká, prosklená stavba se samoobslužným systémem bude postavena v těsném sousedství dolního vlakového nádraží, vedle zelené budovy Českých drah do konce září tohoto roku. „Je to v blízkosti centra města, navíc na místě, kde se potkává autobusová i železniční doprava,“ poukázal na výhody umístění místostarosta Krejza.

Rozhodnutí o dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu ve výši 12,5 milionu korun, což představuje 90% celkových nákladů, obdržela radnice na počátku ledna tohoto roku.

Součástí projektu je poměrně rozsáhlá úprava přednádražního prostoru směrem do ulice Mezibraní a k podchodu na Střelecký ostrov. „Půjde o odstranění stávajících staveb a oplocení, pořízení městského mobiliáře, výstavbu nových a úpravu stávajících komunikací a zeleně,“ vysvětlila vedoucí odboru územního rozvoje městského úřadu Venuše Brunclíková.

Parkovací věž umožní cyklistům za symbolickou částku bezpečně si uschovat nejen kolo, ale i přilbu nebo osobní zavazadlo. K dispozici bude i nabíječka na elektrokola. Obdobná věž zatím stojí pouze v Hradci Králové a Přerově. V obou městech byla dodavatelem firma Systematica s.r.o. V únoru 2013 byla jako pilotní projekt uvedena do provozu první BIKETOWER 1.0.  a od listopadu 2015 mohou užívat bezpečné uložení kola také v Přerově. Další stavba se realizuje v rámci revitalizace přednádražního prostoru v Pardubicích.

 

Zdroj: Litoměřice


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,14068 s | počet dotazů: 201 | paměť: 20327 KB. | 23.05.2024 - 23:31:26