Taxi pro vozíčkáře funguje v Olomouci,Praze a ve Středočeském kraji


0 0 votes
Hodnocení článku

(10:20) Soukromá firma nabízí pro 24 hodin denně taxi pro vozíčkáře. Zákazníkům jsou k dispozici dva speciálně upravené vozy s nájezdovou plošinou. Zákazník může sedět v jištěném vozíku nebo na sedadle v autě.

V Praze je kilometr za 25 korun a minimální cena 250 korun. Pokud si taxi objedná zákazník ze Středočeského kraje, zaplatí 20 korun za každý ujetý kilometr, minimální cena za jízdu je pak 500 korun. Více informací se lidé dozvědí na webových stránkách www.taxiprovozickare.cz.

Nabízení taxi pro vozíčkáře není žádnou novinkou. V Olomouci nabízí tuto službu od května 2011  společnost Alfa Taxi Olomouc , více informací na http://www.alfa-taxi.cz/ 

Společnost zajišťovala službu již několik let. Vozíčkáři jezdili v upravené dodávce, na jejíž provoz přispívá olomoucký magistrát. Tato služba však funguje jen na předchozí objednávku a dnes již potřebám olomouckých vozíčkářů nestačí.  Proto zakoupila firma nové vozidlo – papamobil. To funguje jako klasický taxík, připravený naložit vozíčkáře kdykoliv po zavolání a není potřeba předchozí rezervace. Vůz byl pořízen bez dotace města.

Dohady o tom, zda je tato služba účelná, jsou neopodstatnělé. Taxi slouží pro mnoho občanů jako způsob mimořádné dopravy a není důvod, proč by o ně neměli zájem vozíčkáři. Počet osob upoutaných na invalidní vozík se stále zvyšuje a zvyšuje se tak i počet rodin, které mohou mít zájem o tento druh přepravy.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,19800 s | počet dotazů: 193 | paměť: 24462 KB. | 24.04.2024 - 16:14:38