Splouvat Teplou Vltavu bude letos možné od května do konce srpna


0 0 votes
Hodnocení článku

Od pondělí 4. dubna byla spuštěna registrace pro zájemce o letošní splutí Teplé Vltavy a Vltavy v úseku Soumarský most – Pěkná. První vodáci tento úsek řeky splují už v neděli 1. května, poslední lodě se na vodu dostanou netradičně již ve středu 31. srpna. „Po dvou letech, kdy byl vždy začátek vodácké sezóny na Teplé Vltavě ovlivněn pandemií Covid-19 a začínalo splouvání až v červnu, se konečně vracíme do zajetých kolejí a začíná se opět v květnu. V tomto měsíci je, podle pravidel, možné splouvat vždy o svátcích a víkendech. Na druhou stranu musíme vodáckou sezónu zkrátit o dva měsíce a to z důvodu kompletní rekonstrukce mostu u Pěkné, kde je jediné možné výstupní místo na tomto úseku řeky,“ nastiňuje specifika letošní vodácké sezóny mluvčí Správy NP Šumava Jan Dvořák. Oprava železného mostu nedaleko obce Pěkná byla v plánu již delší dobu. Dosud však vlastníkovi, kterým je obec Nová Pec, chyběl dostatek finančních prostředků. Oprava mostu měla původně začít letos už v polovině srpna, avšak díky pochopení starosty obce se rekonstrukce posune až na začátek září. Okolí mostu využívané nejen jako výstupní, ale i nástupní místo pro úsek Pěkná – Nová Pec, je nutné poskytnout jako manipulační prostor pro stavební práce bez možnosti pohybu veřejnosti. Z tohoto důvodu bude od 1. 9. 2022 uzavřen také úsek Vltavy od Pěkné do Nové Pece.

„Obci Nová Pec patří obrovské poděkování, protože do konce srpna splouvá tradičně nejvíce vodáků. Zastavení sezóny v polovině srpna by tak bylo velmi nepříjemné minimálně pro stovky zájemců o splutí tohoto jedinečného úseku Vltavy,“ doplňuje mluvčí Jan Dvořák.

Přesto se ale jeden den v průběhu srpna bude muset splouvání zastavit a to z důvodu demontáže železné mostovky. Tento den bude upřesněn po dohodě se stavební firmou a to nejpozději do června. Registrovaným vodákům na tento den bude bezplatně nabídnut náhradní termín nebo jim bude vrácen poplatek za splouvání.

Zdroj a foto: Správa NP Šumava


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,12937 s | počet dotazů: 207 | paměť: 20458 KB. | 24.05.2024 - 00:46:26