Škoda představila studii elektromobilu.


0 0 votes
Hodnocení článku

Na pražském kongresu o elektromobilitě, který pořádala Dopravní fakulta ČVUT Praha ve dnech 12.-14.5.2011, představil zástupce automobilky Škoda. Testovací flotila vozů by měla jezdit po českých silnicích ještě v letošním roce.

Studie nového vozu na elektrický pohon vzniká ve spolupráci s koncernem Volkswagen. Nová Octavia Green E Line vychází z modelu ŠKODA Octavia Combi. Modulární konstrukce podlahy je jako sériový model vhodný pro montáž baterie, elektrické řídící jednotky a elektromotoru. Elektromotor vydá v trvalém provozu výkon 60kW, maximální výkon činí 85 kW. Akcelerace z o na 100km/hod je dvanáct sekund a maximální rychlost je omezena na 135 km/hod. Elektrickou energii načerpá elektromobil z lithium-iontového akumulátoru s dojezdem 150 km. Dobíjení akumulátoru lze z normované zásuvky. Při napojení na 23 voltů trvá nabíjení zhruba 8 hodin a při využití napětí 400 voltů se doba zkrátí na 4 hodiny.

Blok akumulátoru je umístěn pod střední a zadní podlahou a částečně v zavazadlovém prostoru. Pro pasažéry je k dispozici pět míst k sezení a zavazadlová prostor má objem 490 litrů.

Ekologický model Octavia Green E Line má ještě další řešení, která mají za cíl uspořit energii. Je to jednak střecha s integrovanou fotovoltaickou skloněnou plochou pro získávání  energie pomocí fotovoltaických panelů, jednak jsou v interiéru vozidla běžné žárovky nahrazeny Led-diodami.

Ještě v letošním roce plánuje ŠKODA vyslat na naše silnice testovací flotilu vozů Octavia Combi s elektrickým pohonem.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,14248 s | počet dotazů: 201 | paměť: 24471 KB. | 23.06.2024 - 22:17:35