Silniční síť kraje Vysočina.


0 0 votes
Hodnocení článku

Rada kraje Vysočina projednávala na svém 12. zasedání  návrh materiálu “ Páteřní silniční síť kraje Vysočina“, která by měla v budoucnosti tvořit základní a rozhodující spojení významných center v kraji.Páteřní síť kraje Vysočina tvoří celkem 719 km silnic II. a III. třídy  s napojením na silnice I. třídy, které spravuje stát. Projednávaný materiál určil také základní technické parametry, které musí komunikace v páteřní silniční síti splňovat ( např. šíře vozovky 9,5 m mezi sloupky nebo svodidly). Kraj bude cíleně věnovat pozorost zajištění větší bezpečnosti na uvedené síti silnic a počítá  s vyčleněním finančních prostředků pro potřebné úpravy.  Pro opravy stávajích komunikací však finanční prostředky kraje nemohou stačit a proto se kraj bude snažit získat na rekonstrukce zbývající finance i z jiných zdrojů např. prostědky EU. Zlepšení technického stavu silnic zahrnutých v páteřní síti je rozvrženo v časovém horizontu 15ti let.

Na ostatních komunikacích v délce 3860 km a které nejsou do páteřní sítě zahrnuty budou prováděny nezbytné práce spojené s lokální údržbou.

 

V současné situaci, kdy vysoké procento silnic II. a III. třídy v celé ČR je v neutěšeném technickém stavu, je potřeba někde začít a postupovat systematicky při rozhodování o účelném použití finančních prostředků. Tak tedy “ Páteřní silniční síť “ ! Jen časový horizont 15ti let  se mi zdá dlouhý. Doufám, že se situace  zlepší dříve a o změnách budeme naše čtenáře rádi informovat.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,07370 s | počet dotazů: 199 | paměť: 32685 KB. | 24.02.2024 - 02:33:22