Silnice mezi Nepomuky a Výprachticemi dostává nový povrch


Pardubický kraj se začátkem letních prázdnin pustil do opravy rozbitých silnic II/311 a III/31118 mezi obcemi Nepomuky a Výprachtice. Navazuje tak na již zmodernizovaný úsek komunikace směrem od Lanškrouna. Modernizace téměř 2,5 kilometrového úseku silnice za více než 13,6 milionů korun pokračuje podle předpokladů. Stavbaři zde včera začali frézovat vozovku. Modernizace silnice v tomto úseku byla nutná. Je to typická komunikace bez stabilního podloží, kde jsou podkladové vrstvy tvořeny dlaždicovými kostkami z minulého století. Proto zde dochází k časté deformaci povrchu a nutným lokálním opravám.

Silnice je hojně využívána především v zimních měsících, neboť je nejkratší cestou do lyžařského areálu v Čenkovicích směrem od Lanškrouna. Práce na rekonstrukci zahrnuje kompletní obnovu živičných vrstev, včetně lokální sanace konstrukčních vrstev vozovky. Součástí modernizace je i úprava silničních obrub a odvodnění.

V současné době probíhá frézováním vozovky a v druhé polovině srpna začne pokládka nových živičných vrstev. Provoz je zde možný v omezeném režimu a od 18. srpna, kdy začnou stavbaři pokládat na silnici nový povrch, musí řidiči počítat s úplnou uzavírkou.

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,13680 s | počet dotazů: 203 | paměť: 28607 KB. | 23.02.2024 - 03:41:37