Řidiči v Praze získají informace o dojezdových časech


0 0 votes
Hodnocení článku

Na třech zkušebních úsecích frekventovaných pražských silnicích jsou umístěny informační tabule o dojezdových časech. 

Systém pracuje na principu měření doby jízdy konkrétního vozidla danými úseky a výpočtu pravděpodobného času jízdy. Jako senzor pro sběr dat slouží kamery, které slouží jako úsekové rychloměry a detektory jízdy na červenou. Vyhodnocené informace jsou zobrazeny na nových informačních tabulích spolu s názvem cílového bodu a dojezdového času. Informace jsou rozlišeny na dojezdovou dobu osobní a nákladní dopravy.

Zkušebně jsou tabule o dojezdových časech umístěny na Jižní spojce směrem k Lannovu mostu k ulici K Barrandovu, na úseku od křižovatky K Barrandovu po exit Brno a také ve spolupráci s Městskou částí Praha 6 na Evropské ulici směrem od Divoké Šárky k Vítěznému náměstí.

Uvedený zkušební projekt bude po několika měsících vyhodnocen a v případě úspěšnosti budou tabule instalovány na dalších úsecích. Informace o dojezdových časech by měly pomoci ke zvýšení bezpečnosti silničního provozu, Řidič informovaný o dojezdovém čase by měl lépe vyhodnotit svou situaci a zbytečně nespěchat a případně zvolit jinou trasu. Uvidíme, jak si s informacemi naši řidiči poradí. Každopádně se řidičům přidává další zdroj informací, které budou během jízdy vyhodnocovat a budou jimi ovlivňováni. Informační tabule patří k moderní formě řízení dopravního provozu stejně jako proměnlivé dopravní značení. Pro řidiče to však znamená zbavit se vžitých stereotypů a umět nově získané informace využívat a přizpůsobit svou jízdu .  


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,99065 s | počet dotazů: 192 | paměť: 32684 KB. | 24.02.2024 - 20:15:54