Provoz vlaků mezi Hradcem Králové a Jaroměří omezí v následujícím čtvrtroce oprava trati


p7252129

ilustrační fotoVýluka Správy železniční dopravní cesty ovlivní od 18. dubna nepřetržitě do 2. srpna 2016 provoz vlaků v úseku mezi Hradcem Králové a Jaroměří. Na trati bude platit výlukový jízdní řád. České dráhy zajistí několik různých linek náhradní autobusové dopravy. Kromě zastávkových a zrychlených autobusů pojede také expresní linka mezi Pardubicemi a Jaroměří, která bude určená cestujícím na trase z Prahy do Trutnova a z Pardubic do Liberce. Cestující upozorňujeme, že náhradní autobusy budou oproti pravidelnému jízdnímu řádu odjíždět dříve a přijíždět později a v Hradci Králové budou rozvázány přípojové vazby.

S podstatnými změnami by měli počítat zejména cestující z dálkových spojů. Vzhledem k tomu, že v době výluky bude na hlavní silnici č. 33 v obci Holohlavy současně probíhat silniční uzavírka a náhradní autobusy budou nuceny používat objízdné trasy, může být touto skutečností  ovlivněn čas djezdu. Během výluky zajistí České dráhy následující linky náhradní autobusové dopravy:

Linka Z – nahradí zastávkové spoje. Autobusy pojedou v úseku Hradec Králové hl.n. – Jaroměř (–Starkoč) a opačně. Budou zastavovat na všech zastávkách podle výlukového jízdního řádu.

Linka S – zrychlená varianta zastávkového spoje, bude zastavovat pouze ve stanici Smiřice. Autobusy pojedou v úseku Hradec Králové hl.n. – Jaroměř a opačně.

Linka R – autobusy na této lince pojedou v úseku Hradec Králové hl.n. – Jaroměř a opačně. Na trase nebudou nikde zastavovat a v Hradci Králové hl.n. nebudou čekat na žádné přípojné vlaky (s výjimkou rychlíků R 920 a 931 denně a o víkendu u vlaků R 932 a 922).

Linka P – pojede v úseku Pardubice hl.n. – Jaroměř a opačně. Autobusy na této lince nebudou nikde zastavovat a v Pardubicích hl.n. nebudou čekat na žádné přípojné vlaky (s výjimkou spojů č. 64 a 66). Přeprava jízdních kol je v tomto spoji vyloučena.

Cestující s jízdenkou platnou po trati Hradec Králové hl.n. – Chlumec nad Cidlinou – Velký Osek –– Praha hl.n. můžou využít náhradní spojení přes Pardubice hl.n. bez doplatku jízdného. Cestující s jízdenkou pro úsek Pardubice-Rosice nad Labem – Hradec Králové hl.n. – Jaroměř – Liberec můžou bez doplatku jízdného využít spojení náhradní autobusovou dopravou přes Pardubice hl.n. Mezi Hradcem Králové, Turnovem a Libercem lze využít také spojení po trati číslo 041 přes Jičín, která není touto výlukovou činností dotčena.

Zastávky náhradní autobusové dopravy:

Pardubice hl.n. – před nádražní budovou

Hradec Králové hl.n. – před nádražní budovou na stanovišti MHD „F“

Předměřice n/L. – na zastávce MHD „Předměřice n./L., Na Staré“

Lochenice – na zastávce MHD „Lochenice, kostel“

Smiřice – u staniční budovy

Černožice – na autobusové zastávce „Černožice, ROTEXIM“

Semonice – na autobusové zastávce „Jaroměř, Semonice“

Jaroměř – před staniční budovou

Rychnovek – na autobusové zastávce „Rychnovek“ – pouze spoj 5102 v pracovních dnech

Velká Jesenice – na autobusové zastávce „Velká Jesenice, žel.zast.“ – pouze spoj 5102 v pracovních dnech

Česká Skalice – před nádražní budovou – pouze spoj 5102 v pracovních dnech

Starkoč – před nádražní budovou – pouze spoj 5102 v pracovních dnech

Zdroj: CD


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,78317 s | počet dotazů: 188 | paměť: 20323 KB. | 22.05.2024 - 22:31:21