Na tři měsíce se zastaví železniční provoz na trati Lovosice – Česká Lípa


Z důvodu rekonstrukce železničního mostu přes řeku Labe na trati  Lovosice –Česká Lípa a následné výluky stanice Litoměřice horní nádraží bude od poloviny prázdnin až do konce října zastavený provoz v úseku t –a přes železniční stanici Litoměřice horní nádraží.

Výluka na trati Lovosice – Žalhostice začne 1. srpna a potrvá do 29. října 2015. Celá stanice Litoměřice horní nádraží bude z důvodu výstavby perónů a modernizace zabezpečovacího zařízení mimo provoz od 29. srpna do 29. října 2015.

České dráhy zajistí provoz v uvedeném úseku formou náhradní autobusové dopravy. Náhradní autobusová doprava bude zajišťována v celém úseku z Lovosic do České Lípy a zpět. Základním principem navrženého opatření je příjezd/odjezd autobusů z/do Lovosic a České Lípy k rychlíkům směr Praha a Ústí nad Labem v Lovosicích, Děčín a Liberec v České Lípě. Krátké vlaky Lovosice – Litoměřice a zpět pojedou podle výlukového jízdního řádu. Stanice Žalhostice bude obsluhována samostatnou linkou, mikrobusem, pouze z Lovosic.

V Litoměřicích nebudou autobusy zajíždět k budově horního nádraží, ale budou zastavovat na zastávkách „Litoměřice, Vojtěšské náměstí“. Tato zastávka nahradí vlakovou zastávku „Litoměřice Cihelna“. Místo stanice „Litoměřice horní nádraží“ zastaví autobusy na zastávce „Litoměřice, u pošty“ (někdy zvané „Na Valech“). Většina zastávek po celé trase do České Lípy je v obcích, případně na hlavní silnici. Stanoviště zastávek je uveřejněno na výlukovém jízdním řádu.

České dráhy připravily pro cestující výjimky z tarifu. Cestující budou moci využít k cestě z/do Litoměřic a Žalhostic do/z Ústí nad Labem hlavní nádraží obou tratí (jak trať 087 s přestupem na 090 v Lovosicích, tak také trať 072 s využitím zastávky Litoměřice město, resp. Velké Žernoseky s možností výstupu v Ústí nad Labem západ, nebo s přestupem dojet až na ústecké hlavní nádraží.). Dále cestujícím, kteří mají jízdní doklad pro úsek Žalhostice – Litoměřice, bude jízdenka platit i pro úsek Velké Žernoseky – Litoměřice město (opět po trati 072). A cestující jedoucí z/do Žalhostic do Litoměřic, resp. dále směr Česká Lípa můžou využít tuto jízdenku pro jízdu do Lovosic a dále návazným spojem náhradní autobusové dopravy směr Česká Lípa, samozřejmě bez doplatku jízdného.

Více informací najdou cestující na stránkách http://www.ceskedrahy.cz/tiskove-centrum/tiskove-zpravy/-24483/

 

Zdroj: ČD

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,12666 s | počet dotazů: 196 | paměť: 20284 KB. | 25.07.2024 - 03:16:45