Příznivci in-line bruslení zahajují letošní sezonu


První letošní společná projížďka Pardubicemi odstartuje v neděli 24. května v 16:00 z třídy Míru, kde bude hodinu před startem připraven doprovodný program. Akci Pardubice na bruslích organizuje město již 13 let, v loňském roce však byla její kontinuita přerušena kvůli opravám ulic v centru města.

Pardubice na bruslích lákají do ulic stovky příznivců in-line bruslení už několik let. Trasa dlouhá 9500 metrů povede ze třídy Míru na Masarykovo náměstí, odtud ulicemi Hradecká, Bělehradská a kpt. Bartoše k nádraží. Za ním se peloton sportovců stočí do Hlaváčovy ulice a pojede po rychlodráze, z níž odbočí do Dašické ulice a odtud Štrossovou, Bubeníkovou a Jahnovou ulicí na Sukovu třídu a Pernerovou zpět na třídu Míru. První, tak trochu slavnostní bruslení letošního roku uvede zhruba hodinový doprovodný program pro malé, větší i úplně dospělé. Na třídě Míru pro ně bude připravena například výuka jízdy na bruslích, setkání s pardubickými hokejisty a basketbalisty, hudební program i loutkové divadlo a řada dalších atrakcí.

Nedělní bruslení je pro letošní rok výjimkou. Další dvě jízdy jsou plánovány na pondělní podvečery 22. června a 21. září. Historicky první bruslení v ulicích Pardubic se konalo v roce 2003 a město tehdy bylo jedním z prvních v České republice, které takovouto akci, po vzoru velkých evropských měst, pořádalo. V průměru se této akce účastní kolem 500 lidí. V pelotonu je možno potkat bruslaře různého věku, od dětí předškolního věku, až po seniory, výjimkou nejsou ani „přespolní“ bruslaři.

In  line bruslení je stále populárnější a míst, kde by se bruslaři mohli bezpečně prohánět po cestě s odpovídajícím povrchem, je stále málo. Jednorázové akce ve městech a na cyklostezkách mohou jen zpestřit chabou nabídku. Proto je informace o otevření nové in-line dráhy ve Veselí nad Moravou potěšující. Slavnostní otevření in-line dráhy se uskutečnilo v neděli 17. května 2015.

Ve městě působí rychlobruslařský oddíl  již více než šest let a zde se roku 2009 uskutečnily první Veselské in-line závody, které položily základní kámen pro vznik oddílu IN-LINE VESELÍ.  Od letošního roku však mohou sportovci trénovat na dráze určené právě pro in-line rychlobruslení. Dráha o šíři 6 m a délce 166 m, která se nachází v těsné blízkosti koupaliště, je prvním sportovištěm svého druhu na Jižní Moravě a v celé ČR je po Praze, Benátkách nad Jizerou a Ostravě teprve čtvrtá v pořadí.

Investorem stavby bylo samotné IN-LINE VESELÍ, kterému se po čtyřletém snažení podařilo sehnat peníze na výstavbu z investičního grantu města Veselí nad Moravou ve výši 2 miliony Kč a pak po 200 tisících Kč z dotačního programu Jihomoravského kraje a také z programu Oranžové hřiště Nadace ČEZ.

Kromě in-line rychlobruslařů tuto dráhu samozřejmě bude moci využívat i široká veřejnost jak ke kondičnímu bruslení, tak k výuce in-line bruslení.  Na in-line dráze bude platit návštěvní řád, který bude určovat hodiny vymezené pro tréninky IN-LINE VESELÍ a dobu, kdy budou moci dráhu využívat ostatní bruslaři. Více informací  www.inlineveseli.cz.

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,93585 s | počet dotazů: 190 | paměť: 20181 KB. | 12.04.2024 - 08:11:55