Přímý vlakový spoj by mohl propojit Brno a vídeňské letiště


DSCN2610
0 0 votes
Hodnocení článku

Jihomoravský kraj a město Brno plánují pravidelné vlakové spojení mezi Brnem a vídeňským letištěm. S takovým plánem vyjeli včera představitelé kraje a města spolu se zástupci Ministerstva dopravy, Českých drah a dalších institucí jednat se svými rakouskými protějšky. Využili k tomu mimořádné pilotní vlakové spojení, které vyrazilo z brněnského hlavního nádraží na letiště v Schwechatu. Cílem jednání s rakouskými zástupci zapojených institucí bylo stanovení dalších nezbytných kroků, které je nutné podniknout pro úspěšnou realizaci pravidelného a přímého vlakového spojení. V závislosti na technických možnostech trati by mohla jízda z Brna na vídeňské letiště trvat zhruba hodinu a 40 minut. Jedna zastávka by mohla být v Břeclavi a v řešení je i zastávka v centru Vídně.

„Ve spolupráci s Ministerstvem dopravy a Českými drahami děláme intenzivně vše pro to, abychom první vlak vypravili v dubnu tohoto roku. Našim cílem je zajistit až 6 přímých spojení denně, což odpovídá predikovaným datům. Čeká nás však ještě řada překážek a jednání. Věříme, že pro Brno i jeho metropolitní oblast, kde žije až 600 tisíc obyvatel, a celý region by přímé spojení na letiště zkvalitnilo jeho dostupnost a kromě mobility obyvatel by mělo pozitivní vliv i na ekonomické aktivity,“ nastínil brněnský radní pro oblast dopravy Petr Kratochvíl, který vede v této věci jednání.

„Přímé vlakové spojení není zásadní pouze pro pohodlí obyvatel Jihomoravského kraje, kterým se sníží doba cestování při dovolených. Pomůže také nárůstu turistického ruchu v našem regionu, protože vídeňské letiště je klíčovým uzlem pro cesty do Brna, města veletrhů a inovací, a do Jihomoravského kraje, jenž nabízí široké spektrum turistických destinací,“ komentuje Jiří Crha, radní pro dopravu Jihomoravského kraje. Podle dat vídeňské letiště ročně využije zhruba půl milionu cestujících, kteří míří do nebo z Jihomoravského kraje. Nejde samozřejmě jen o jeho obyvatele, ale všechny cestující.

Zdroj: Jihomoravský kraj


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 5,18654 s | počet dotazů: 209 | paměť: 20468 KB. | 23.05.2024 - 22:01:05