Preventivní akce o bezpečném přecházení není jen pro děti


Policejním prezidiem České republiky realizuje od roku 2007 dvakrát ročně  v rozsahu jednoho týdne po celém území České republiky preventivní projekt „Zebra se za Tebe nerozhlédne!“. Jeden týden proběhne na začátku školního roku a druhý v jeho druhé polovině.

 Policisté PČR ve spolupráci s městskými strážníky dohlížejí na bezpečnost u přechodů, kde při cestě do školy přechází větší množství dětí. Ve dnech 2. až 6. září 2013 budou policisté dohlížet na bezpečnost chodců u vybraných přechodů. Namátkou vybraným přecházejícím dětem položí policisté otázky týkající se bezpečného přecházení a řádného chování v provozu. Cílem projektu je preventivně působit na chodce a další účastníky silničního provozu.   V rámci preventivních akcí, které jsou zaměřeny také na místní problematické oblasti si děti i další účastníci silničního provozu ověřují dodržování pravidel bezpečného přecházení vozovky a učí se odbourávat mýty o absolutní přednosti chodců na přechodech pro chodce. Partneři projektu je BESIP Ministerstvo dopravy ČR a Zdravotní pojišťovna Ministerstva vnitra ČR.

 Projekt „Zebra se za Tebe nerozhlédne“ je směrována na děti školního věku, ale doporučení pro bezpečnější přecházení ulice platí pro chodce bez rozdílu věku!

 Připomínáme :

Vozovku přecházej na přehledném místě, pokud je v blízkosti přechod pro chodce, použij ho!

Do vozovky smíš vstoupit po bezpečném rozhlédnutí. Pravidlo zní: 3x se rozhlédni: vlevo, vpravo, vlevo a rychle přejdi!

Vždy si počínej tak, aby řidič měl šanci zastavit vozidlo před přechodem pro chodce!

Do vozovky vstupuj, až když vozidla bezpečně zastaví, nikdy nevbíhej před jedoucí vozidla

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,90361 s | počet dotazů: 193 | paměť: 28585 KB. | 24.02.2024 - 12:46:37