Olomoucký kraj podpoří stavby cyklostezek a přechodů


DSCN4710

I v letošním roce má hejtmanství zájem podporovat bezpečnost silničního provozu prostřednictvím dvou dotačních programů. Jedná se o programy pro podporu staveb nových cyklostezek a přechodů pro chodce. V obou dotačních programech rozdělí kraj celkem 21,5 miliónu korun. Podmínky dotačního programu splnilo celkem osm žadatelů, kteří od kraje dostanou dohromady více než 12,6 miliónu korun. Zbývající peníze hejtmanství převede do programu, jehož cílem je podpora opatření pro zvýšení bezpečnosti silničního provozu a budování „zeber“. Nově tak vznikne například chodník a autobusová zastávka v obci Mutkov, zpomalovací ostrůvek v Třebčínské ulici v Lutíně nebo chodník v Mladějovicích.

„O dotaci na rekonstrukci přechodů pro chodce, míst pro přecházení, autobusových zastávek a na výstavbu i opravy chodníků byl mezi obcemi a městy jako vždy velký zájem. Obdrželi jsme šestnáct žádostí, které podpoříme téměř v plné požadované výši,“ říká náměstek hejtmana pro oblast dopravy Jan Zahradníček.

Seznam hodnocených žadatelů o dotaci na cyklostezky v roce 2019:

Bělkovice – Lašťany, Bystročice, Dolany, Dubicko, Leština, Postřelmov, Prostějov, Skalička

Seznam žadatelů o dotaci na bezpečnostní opatření v roce 2019:

Bratrušov, Domašov u Šternberka, Hranice, Hraničné Petrovice, Hustopeče nad Bečvou, Kokory, Konice, Libina, Lipník nad Bečvou, Lipová – lázně, Lutín, Mladějovice, Mutkov, Svésedlice, Šternberk, Zábřeh

Zdroj: Olomoucký kraj

Ilustrační foto B.B.IZDoprava

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,29830 s | počet dotazů: 211 | paměť: 20289 KB. | 19.07.2024 - 04:40:48