Po rekonstrukci zůstane na pardubické třídě Míru provoz MHD


0 0 votes
Hodnocení článku

Na jednání zastupitelstva města dne 24.1.2012 bylo konečně přijato rozhodnutí, které schvaluje rekonstrukci ulice v centru města s ponecháním provozu městské hromadné dopravy. Rekonstrukce, která si vyžádá náklady zhruba 150 milionů korun, by mohla začít počátkem  příštího roku. Město chce na rekonstrukci třídy Míru využít prostředků z Evropská unie a zařadí ji proto do Integrovaného plánu rozvoje města.

Jak bude třída Míru v budoucnosti vypadat? Ulicí povede jeden jízdní pruh určený pro vozidla MHD, cyklisty a dopravní obslužnost. Městská hromadná doprava bude výrazně omezená a po opravené ulici by měly jezdit dvě až tři linky.  Frekvence trolejbusů by měla být taková, že by na sebe ani neměly čekat.  Dopravní podnik města Pardubic nyní začne zpracovávat dokumentaci, která představí způsob, jakým budou trolejbusy a autobusy v centru Pardubic po rekonstrukci jezdit.
    Po opravě třídy Míru by se měl také změnit systém zásobování a průjezdu ulicí, která nyní občas vypadá jako parkoviště. To i přes to, že je tam průjezd povolený pouze na zvláštní povolenky, které platí jeden den. Město jich za rok vydá asi 7000.  Zástupce města nyní čeká řada schůzek s obchodníky, obyvateli ulice, městskými policisty i vedením dopravního podniku, aby našli shodu v detailech týkajících se parkování, vjezdu do domů, zásobování nebo frekvencí trolejbusových spojů.

O rekonstrukci ulice jednají pardubičtí zastupitelé již po několik let. Koncem minulého roku se k projektům rekonstrukce mohla vyjadřovat veřejnost. O rekonstrukci ulice nikdo nepochyboval. Dohady se však vedly o míře zklidnění celé lokality. Třída Míru je poměrně dlouhá, je na ni mnoho obchodů a služeb a jezdí zde linka MHD. Po rekonstrukci dostanou chodce větší prostor s možností využít i MHD. Zastupitelé  zvolili provozně ekonomičtější variantu, neboť vyloučení MHD ze třídy Míru a její odvedení na již dnes přetíženou Sukovu třídu by pro Dopravní podnik města Pardubic znamenalo zvýšení ročních nákladů o téměř sedm milionů korun.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,05877 s | počet dotazů: 201 | paměť: 24493 KB. | 24.04.2024 - 17:51:10