Obec Orel bude mít novou železniční zastávku


0 0 votes
Hodnocení článku

Správa železnic připravuje stavbu železniční zastávky Orel na trati Havlíčkův Brod – Pardubice – Rosice nad Labem. Samotná výstavba nové zastávky začne v září a skončí v listopadu tak, aby byla zastávka Orel nejpozději s prosincovou změnou jízdního řádu připravena sloužit cestujícím. Vlaky zde začnou zastavovat nejpozději se změnou jízdních řádů v prosinci letošního roku. „Nová vlaková zastávka bude umístěná na okraji obce v blízkosti železničního přejezdu a bude vybavená jednostranným nástupištěm o délce 90 metrů. Nástupiště bude bezbariérové s normovou výškou 550 milimetrů nad kolejí a umožní tak pohodlný nástup do moderních vlakových souprav,“ uvedl za Správu železnic ředitel Stavební správy východ Miroslav Bocák.
Součástí stavby bude rovněž vybudování přístřešku na nástupišti a přístupových chodníků, osvětlení zastávky a také její vybavení mobiliářem a informačním a orientačním systémem pro cestující. „Snahu obce o zajištění železniční zastávky jsme jako Pardubický kraj podpořili. Uvědomujeme si, že zejména pro neřidiče je železniční zastávka přímo v obci zásadní ve spojení se světem. Budeme přispívat také na stavbu chodníků v rámci dotace pro obnovu venkova,“ uvedl náměstek hejtmana zodpovědný za dopravu Michal Kortyš.
Pro část, jejímž investorem je Správa železnic, je již uzavřena smlouva se zhotovitelem vybraným ve veřejné soutěži. Společnosti ČEZ již odstranila sloupy elektrického vedení, což bylo kvůli novostavbě nutné. „Naše obec je investorem přilehlých parkovacích stání, chodníku a veřejného osvětlení, i pro tuto část stavby již byl výběrovým řízením vybrán zhotovitel, se kterým je uzavřena smlouva o dílo,“ dodává starosta  František Horník.

 

Zdroj:
Pardubický kraj


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,34273 s | počet dotazů: 209 | paměť: 20149 KB. | 13.07.2024 - 01:43:59