Nové autobusy jezdí na Moravě díky evropským dotacím


DSC 2682 300x201 1
autobus SORCN 12 JPG

autobus SORCN 12 JPG

Společnost Arriva Morava autobusů typu SOR CN 12 pořídila v rozmezí let 2012 až 2014 s přispěním evropské dotace ROP Střední Morava celkem 16 autobusů v celkové hodnotě 78,673 miliony korun, výše dotace projektu dle smlouvy je 40 % z této částky. Do provozu bylo uvedeno 10 částečně nízkopodlažních autobusů typu SOR CN 12 a 6 plně nízkopodlažních autobusů typu Solaris Urbino 15. Vozidla byla předána dopravci ve třech dodávkách, poslední z nich se uskutečnila letos v dubnu (7 autobusů SOR CN 12). Nová vozidla splňují nejpřísnější emisní limity EURO 5, jsou vybavena výklopnou plošinou pro nástup cestujících na invalidním vozíku nebo rodičů s kočárky a informačním systémem pro sluchově a zrakově postižené občany s vazbou na povelový vysílač nevidomého.

„Autobusy jsou nasazeny na nejvytíženější příměstské a meziměstské linky v Olomouckém kraji. Sedm vozidel jezdí na Olomoucku, čtyři na Přerovsku, tři na Šumpersku a dva na Jesenicku. Autobusy tedy působí takřka na celém území Olomouckého kraje,“ řekl Miloš Hnilica, generální ředitel Arriva Morava, při slavnostním představení vozidel. „Díky pořízení těchto nových moderních vozidel jsme mohli rozšířit počet bezbariérových spojů,“ dodal Hnilica.

„Jakákoliv obnova vozového parku, navíc za podpory evropských prostředků, přispěje ke zkvalitnění i atraktivitě cestování veřejnou dopravou v integrovaném dopravním systému Olomouckého kraje,“ uvedl ředitel Koordinátora integrovaného dopravního systému Olomouckého kraje (KIDSOK) Jaroslav Tomík.

Z vybraných páteřních linek, na které jsou nasazovány zakoupené autobusy, je možné zmínit například linky Olomouc – Litovel, Přerov – Bystřice pod Hostýnem, Loštice – Mohelnice – Zábřeh – Šumperk a Jeseník – Javorník – Bílá Voda.

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,66267 s | počet dotazů: 191 | paměť: 20354 KB. | 25.05.2024 - 15:40:32