Na vybraných tratích Šumavy bude zajišťovat dopravu osob společnost GW Train Regio


Dopravce GW Train Regio začne na železnicích Provozního souboru Šumava zajišťovat přepravu osob od neděle 10. prosince 2017. Konkrétně se jedná o tratě České Budějovice – Černý Kříž, Číčenice – Nové Údolí a Strakonice – Volary. Potvrdil to krajský radní pro dopravu Jiří Švec s tím, že k uvedenému datu skončí v těchto úsecích, coby dosavadní dopravce, České dráhy.

Podle Švece má GW Train Regio k dispozici modernizované vozy Regio Sprinter, které nabídnou lidem pohodlné a komfortní cestování. „Jedná se o nízkopodlažní bezbariérové vozy s kapacitou 65 míst, které usnadní přepravu osob s handicapem, dětských kočárků či jízdních kol, případně lyží. Cestující mají v klimatizovaných prostorách k dispozici například i polohovací sedadla s opěrkou hlavy či zdarma WI-FI připojení k internetu a zásuvky 230 V na drobnou elektroniku,“ naznačil krajský radní.

Uzavřením smlouvy s novým provozovatelem kraj ušetří 300 milionů

Hejtmanka Ivana Stráská připomněla, že kraj uzavřel se společností GW Train Regio smlouvu na 15 let. „Za služby tohoto dopravce uhradíme 2,25 miliardy korun. Oproti předchozímu provozovateli, kterým byly České dráhy, díky tomu ušetříme 300 milionů,“ zdůraznila hejtmanka.

S příchodem GW Train Regia na zmíněné regionální tratě se zároveň zvýší i rychlost cestování a tím pádem se zkrátí jízdní doba. „Pozitivně se to rovněž odrazí v rozvoji cestovního ruchu na Českokrumlovsku, Prachaticku a v jihočeské části Šumavy včetně propojení s bavorským dopravním systémem v Novém Údolí – Haidmühle,“ konstatovala Stráská.

Cestující si navíc budou moct vybrat z několika způsobů odbavení. Například si zakoupit jízdenku přímo ve vlaku v automatu – buď za hotovost, nebo pomocí platební karty či k tomu využít e-shop jizdenkagw.cz. Ve významných stanicích ji půjde pořídit i klasicky na přepážce.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,13730 s | počet dotazů: 201 | paměť: 28580 KB. | 28.02.2024 - 16:32:53