Na pražských silnicích najdete cyklopiktokoridory!


n201003141154 P3085516
0 0 votes
Hodnocení článku

S rozvojem cyklistické dopravy se v Praze budují nové cyklostezky a nové dopravní značení  vymezuje na městských komunikacích úseky pro cyklisty. FOTO v článku.

Nové vodorovné dopravní značení ve tvaru šipek a piktogramu cyklisty na kole v bílé barvě vyznačuje cyklopiktokoridor. Jedná se o vyhrazený jízdní pruh pro cyklisty jedoucí za sebou na části pozemní komunikace. Cyklopiktokoridor bývá vyznačen tam, kde šířka jízdního pruhu pro vozidla neumožňuje vyznačení samostatný pruh pro cyklisty. Cyklopiktogramy na vozovce mají řidiče upozornit na možný pohyb cyklistů. Z průběžného pozorování chování při jízdě řidičů motorových vozidel na vozovce s vyznačeným cyklopiktokoridorem je zcela jasně patrné, že se řidiči snaží jezdit mimo vyznačený pruh pro cyklisty. Jízdní prostor pro cyklisty vyznačený vodorovným dopravním značením je respektován!

V 15 – piktogram cyklisty na kole se směrovkami “ označuje cyklopiktokoridor – viz. foto – Praha 9, ulice Českomoravská!

Praha - cyklopiktokoridor

Piktogram cyklisty a směrové šipky jsou umístěné na osu pohybu jízdních kol, respektive na osu pomyslného jízdního pruhu. Cyklopiktokoridor je vyznačován na komunikacích s návrhovou rychlostí vozidel do 50 km/hod. 

 

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,07476 s | počet dotazů: 198 | paměť: 24468 KB. | 24.06.2024 - 00:07:25