Nová linka „ČD BUS“ spojí Frýdek-Místek a Hranice


0 0 votes
Hodnocení článku

České dráhy nabídnou od 1. dubna nové spojení pro cestující z Frýdku-Místku do Hranic a opačně. Jedná se o pilotní projekt národního železničního dopravce, který nově nabídne autobusové spojení těchto dvou měst s přípoji na další vlakové spoje. Nová autobusová linka bude jezdit ve dvouhodinovém intervalu.

 Nová linka s označení  „ČD BUS“ je projekt s kombinací autobusové a vlakové dopravy. Na lince  platí jízdenky vystavené do jednotlivých stanic, mezi stanicemi a tranzitem přes stanice Hranice na Moravě, Nový Jičín město, Příbor a Frýdek-Místek. Navíc mohou cestující mezi těmito stanicemi využít slevu ve výši 25% bez prokazování nároku na aplikaci IN 25 na In-kartě u jednoduchých a zpátečních jízdenek dle Tarifu ČD pro vnitrostátní přepravu cestujících a zavazadel (tarif TR10). V autobuse neplatí jízdenky IDS.

Všechna místa v autobuse jsou pouze 2. vozové třídy, jsou povinně místenkové a pouze pro sezení. Místenka stojí 0,- Kč a lze ji získat jen k zakoupené jízdence ve standardním předprodeji dva měsíce a nejpozději 15 minut před odjezdem autobusu z nástupní stanice. Bez platné místenky lze do autobusu nastoupit pouze v případě, že bude volná kapacita míst k sezení a řidič nástup povolí.  Zastávky autobusu jsou před staničními budovami v Hranicích na Moravě, Nový Jičín město a Frýdek-Místek. V Příboru na autobusových zastávkách „Příbor, u pošty“ a „Příbor, u kostela“.

Přepravu autobusu pro ČD zajišťuje společnost Veolia Transport Morava, a.s.

 ZDROJ: ČD,a.s.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,28292 s | počet dotazů: 204 | paměť: 20340 KB. | 19.07.2024 - 13:24:18