Na frankfurtském autosalónu 2015 se předvedla nová jednokolka


p9187323
vozítko UNI-CUB β Honda

vozítko UNI-CUB β Honda

Japonská automobilka Honda Motor Co. představila ve čtvrtek 17.9.2015 na tiskové konferenci elektrické osobní „vozítko“ UNI-CUB β . Během veletrhu si mohou vozítko také vyzkoušet návštěvníci veletrhu za asistence hostesek. Jednokolka ve tvaru čísla osm se řídí pohybem těla vpřed či vzad a může jet rychlostí až šest kilometrů v hodině, což odpovídá rychlé chůzi. Přístroj váží méně než deset kilo, vysoký je 65 centimetrů a na plné nabití lithium-iontové baterie je schopen jet hodinu.

Vozítko je vybaveno technologií řízení rovnováhy a systémem všesměrového hnacího kola (Honda Omni Traction Drive System). Tyto technologie byly vyvinuty společností Honda v rámci průkopnického výzkumu humanoidních robotů. Výsledkem tohoto výzkumu a vývoje je nejvyvinutější humanoidní robot na světě – ASIMO.

Prezident Hondy Takanobu Ito uvedl, že přístroj je pouze návrhem a firma zatím nemá žádné plány pro jeho prodej, nápady na jeho využití, ani nestanovila jeho cenu. Protože je lehký a malý, lze ho použít i uvnitř v bytě, a mohl by se tak případně hodit pro starší generaci, která bude mít pohybové problémy.

Foto: Melies s.r.o.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Více na IZdoprava.cz ->   Policisté jsou na tradiční zemědělskou výstavu Země živitelka 2014 připraveni.

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,59820 s | počet dotazů: 218 | paměť: 29075 KB. | 05.12.2023 - 23:17:32