Na Českolipsku letos vyjedou autobusy ČSAD Liberec


DSC 0636
0 0 votes
Hodnocení článku

Regionální autobusovou dopravu na Českolipsku zajistí od letošního prosince autobusy společnosti ČSAD Liberec. Krajští radní na svém včerejším jednání schválili příplatek do vlastního kapitálu mimo základní kapitál společnosti Autobusy LK ve výši 60 milionů korun. Celkově kraj podpoří nákup autobusů a přípravu zázemí dopravce v regionu do roku 2023 dohromady 82 miliony. Příspěvek kraj vloží nadvakrát, a to letos a napřesrok. Společnost ČSAD Liberec zajištuje od roku 2019 dopravu na Liberecku v rámci desetileté smlouvy. V oblasti Českolipska nyní jezdí v rámci dvouletého smluvního vztahu autobusy ČSAD Česká Lípa. Vnitřní dopravce ČSAD Liberec tam začne po již dřívějším rozhodnutí zastupitelstva kraje působit od poloviny prosince letošního roku. Myšlenku zřídit vlastního dopravce a získat plnou kontrolu nad cenou dopravního výkonu prosazuje Liberecký kraj již od roku 2016, a to na základě zkušeností s veřejnými soutěžemi a jejich výsledky.

Konkrétní podoba financování ze strany kraje je následující. Letos to bude 68 milionů korun jako spoluúčast na nákup nových autobusů, servisní zázemí, zajištění řidičů a přípravné provozní náklady. V roce 2023 pak Liberecký kraj vloží do společnosti ČSAD Liberec 13,2 milionu na nákup dalších autobusů. Na zajištění oblasti Českolipska bude potřeba 70 vozidel a přes 100 řidičů.

„Převzetí autobusové dopravy na Českolipsku je dalším krokem, který zajistí kontrolu kraje nad náklady na veřejnou autobusovou dopravu. Příplatkem do vlastního kapitálu vnitřního dopravce podpoří Liberecký kraj pořízení nových autobusů, posílení personálních kapacit a zajištění technického zázemí. Kraj investuje do svého majetku a dlouhodobě bude šetřit na provozu a nákladech,“ uvedl hejtman Martin Půta.

Zdroj, Foto: Liberecký kraj


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,45204 s | počet dotazů: 208 | paměť: 20286 KB. | 13.06.2024 - 14:47:49