Ministerstvo dopravy vybírá projektového managera, který se bude podílet na přípravě výběrového řízení na dodavatele mýtného systému


V zadávacím řízení na přípravě soutěže na dodavatele Systému elektronického mýta po roce 2016 a souvisejících služeb  bylo podáno šest nabídek. Lhůta pro podání nabídek vypršela v pondělí 11. Srpna. Mezi uchazeči jsou společnosti Cetag, s.r.o., Arthur D.Little GmbH, BDO IT a.s. a CGI IT Czech Republic s.r.o. Společnou nabídku dále podaly PricewaterhouseCoopers ČR a M.T. Legal s.r.o. MD obdrželo společnou nabídku také od  KPMG, Tempest Czech s.r.o. a AK Volopich, Tomšíček a spol.

Nabídky nyní posoudí hodnotící komise. Rozhodujícím kritériem při hodnocení bude cena, která má váhu 60 procent, dalším hodnotícím kritériem je úroveň vzorové metodiky s vahou 40 procent. Úkolem projektového manažera bude především zpracovat podrobnou studii efektivity jednotlivých způsobů výběru mýta. Využití projektového manažera je i v zahraničí obvyklým postupem při přípravě tak významné zakázky, jakou je dodávka a provozování mýtného systému. Nejedná se samozřejmě o jednotlivce, ale společnost, která má odpovídající tým lidí a právní kvalifikaci.

Do konce tohoto roku by měl projektový manažer zpracovat a především vyhodnotit veškeré varianty výkonového zpoplatnění pozemních komunikací po roce 2016, na jejichž základě bude Ministerstvem dopravy zpracován a vládě ČR předložen materiál pro jednání vlády. Na základě tohoto materiálu pak vláda ČR rozhodne o budoucí podobě výkonového zpoplatnění v ČR. Teprve na základě objektivního posouzení nákladů a výnosů pak kabinet vybere cílový model výběru mýta a projektový manažer připraví v úzké součinnosti s ministerstvem dopravy podrobné zadávací podmínky soutěže.

Ministerstvo dopravy v podmínkách soutěže počítá s tím, že vítězná společnost bude mít i roli administrátora, bude tedy spoluodpovědná za zadání a výběr potenciálních dodavatelů. Cílem je, aby zadávací dokumentace k soutěži na Systém elektronického mýta po roce 2016 a poskytovatele služeb s provozem tohoto systému souvisejících byla připravena co nejkvalitněji.

Zdroj: MDCR

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,89061 s | počet dotazů: 201 | paměť: 28623 KB. | 24.02.2024 - 20:52:52