Letiště Praha Ruzyně má v provozu první automatické odbavovací zařízení


0 0 votes
Hodnocení článku

Slavnostní zahájení provozu  E – Gate proběhlo v pondělí  5.12.2011 za účasti ředitele služby cizinecké policie plk. Milana Majera a ředitele Letiště Praha Jiřím Posem. Zařízení, v podmínkách letiště Praha Ruzyně, je pojmenované Easy Go a  umožňuje samoobslužné odbavování občanů Evropské unie, Evropského hospodářského prostoru a Švýcarska, kteří jsou zároveň držiteli biometrického pasu a jsou starší 18 let. Jedná se o první zařízení tohoto typu v České republice, obdobná jsou využívána pouze na letišti ve Frankfurtu a v Zurrychu. Na letiště Praha Ruzyně bylo dnes instalováno první zařízení, do budoucna počítáme s instalací dalších několika bran.

V rámci Policie ČR se jedná o vůbec první zařízení, které umožňuje získat biometrické informace z cestovního dokladu a následně je využít k ověření totožnosti držitele. Automatický E-Gate usnadňuje a urychluje proces odbavení jak samotným cestujícím, tak policistům provádějícím hraniční kontrolu. Standardní doba odbavení policistou představuje 30 až 40 vteřin, zatímco odbavení v E-gate  trvá 10-12 vteřin. 

Cestující zařízením prochází samostatně, bez asistence policisty nebo jiné osoby. Policista na proces odbavení pouze dohlíží, je operátorem zařízení a do procesu odbavení vstupuje pouze v případě zjištění nesrovnalostí.

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,90358 s | počet dotazů: 205 | paměť: 32695 KB. | 28.02.2024 - 02:16:12