Kraj se domluvil s Vysokým Mýtem na dobudování Muzea českého karosářství


Radní Pardubického kraje ve čtvrtek 13.10.2016 na svém posledním zasedání podepsali memorandum o spolupráci při dobudování a provozování Muzea českého karosářství.  Zatím Rada kraje projednala a odsouhlasila posílení rozpočtu Regionálního muzea o 185 tisíc korun na zpracování architektonické studie. Další částka na vybudování expozice je připravena v rozpočtu kraje na rok 2017. Vše by mělo být hotovo do začátku letní turistické sezóny.

Regionální muzeum ve Vysokém Mýtě vlastní například kompletně renovovaný elegantní kabriolet Aero 50 Dynamik z roku 1940. Na světě zbyly již jen dva exempláře. Mezi další výrobky slavné karosárny ve sbírkách muzea patří například landauer, mylord, skútr, dětské šlapací autíčko, část skutečného kluzáku Skaut-Standart či limuzína Tatra 52. Ty všechny budou vystaveny v nové expozici Muzea českého karosářství, na kterou Pardubický kraj pozve návštěvníky do Vysokého Mýta na začátku příštího léta.

„Město vlastní ideální prostory ve zrekonstruované budově soudu a vězení na náměstí Přemysla Otakara II. a příspěvková organizace kraje, Regionální muzeum Vysoké Mýto, zase disponuje řadou cenných exponátů. Zejména však odborné zázemí, které je v Regionálním muzeu, nás vedlo k tomu, že právě muzeum postaví novou expozici, kterou pak v upravených městských prostorách bude také provozovat. Kvůli tomu se do funkce ředitele muzea vrací od listopadu na částečný úvazek poslanec Jiří Junek, který je na historii firmy Sodomka a na místní karosářskou tradici velký expert,“ uvedl hejtman Martin Netolický.(Zdroj: PK)

Muzea českého karosářství  mohlo být vybudováno díky dotaci EU, kterou město Vysoké Mýto získalo  v roce 2011 Díky finanční podpoře bylo možné uskutečnit rekonstrukci a následné komplexní využití budov bývalého soudu a vězení na náměstí Přemysla Otakara II. Muzeum má dvě stálé expozice a část prostoru je věnováno aktuální výstavě. Stálou expozici tvoří České karosářství a Karosářství ve Vysokém Mýtě.

Provozní doba muzea (platí celoročně)

všední dny (po – pá):     8:30 – 17:00

víkendy a svátky:            10:00 – 17:00

Více informací o muzeu na stránkách http://www.muzeumkarosarstvi.cz/muzeum


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,99190 s | počet dotazů: 196 | paměť: 20218 KB. | 23.04.2024 - 22:07:28