Jak pokračuje výstavba nejdelší slovenské estakády v údolí Krivánskeho potoka?


2.5 2 votes
Hodnocení článku

Aktuálně se připravuje výstavba celku, který bude vysouvaný v druhém směre než dosud,  ve směru do Lučenca. Specifické bude také to, že výsuv proběhne v 2% klesaní. Práce postupují také na dalších mostech  R2 Kriváň – Mýtna. Dokončují se pilíře a probíhá betonáž. Estakáda, která je dominantou stavby, bude o délce 4 374 metrů, je rozdělená na osum dilatačních celků budovaných technologií  mostní výsuvnou skruží, letmou betonáží a technologií postupného výsuvu nosné konstrukce.

Úsek R2 Kriváň – Mýtna je dlouhý víc než 9 kilometrů. Na mostných objektech se kladou tyčové prefabrikáty, pokračují práce na realizaci nosné konstrukce venkovních i vnitřních říms estakády na konci úseku a stavba posledních pilířů estakád. Na rychlostní komunikaci se aktuálně pracuje na zemních pracích a na realizaci násypů. Kromě toho se osazují betonové dílce na opěrných zdích.

Začátek úseku R2 Kriváň – Mýtna navazuje na úsek R2 Pstruša – Kriváň. Konec úseku se před obcí Mýtna napojí na úsek R2 Mýtna – Lovinobaňa. Komunikace R2 je vedená v údolí Krivánskeho potoka mezi pohořími Slovenského Rudohoria, Poľany a Javoria.

 

Zdroj a foto:

Národná dialničná spološnosť


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
2.5 2 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,98685 s | počet dotazů: 210 | paměť: 20301 KB. | 12.06.2024 - 01:08:21