Firma Valeo vybavuje své svozové autobusy čističkami vzduchu


Valeo UV Purifier 2
0 0 votes
Hodnocení článku

Valeo vybavuje 250 autobusů zajišťujících svozovou dopravu svých zaměstnanců po celém světě technologií proti Covid-19. Týká se to i tuzemských závodů Valeo v Rakovníku, Humpolci a v Žebráku. Do celkem  250 autobusů, které  svážející zaměstnance do svých výrobních závodů,  zavádí  unikátní technologií UV Purifier eliminující bakterie a viry, včetně obávaného Covid-19. Ta by měla více než 25 000 zaměstnancům zajistit cestu do práce a domů v optimálních zdravotních a bezpečnostních podmínkách.

Čistička vzduchu Valeo UV Purifier je v současné době nejvýkonnějším systémem sterilizace vzduchu na světě určený pro městské a zájezdové autobusy. Eliminuje více než 95 % virů, včetně Covid-19. Jeho účinnost proti SARS CoV2 vědecky prokázala frankfurtská fakultní nemocnice a Německý institut pro laserové technologie v medicíně a metrologii na Univerzitě v Ulmu (ILM). UV čistička je kompatibilní se všemi typy autobusů, bez rozdílu toho, zda jsou či nejsou osazené klimatizací. Dá se namontovat jak do nových autobusů, tak i do starších, které už jezdí po silnici. Technologie Valeo založená na ultrafialovém záření funguje jako baktericid i germicid současně, takže zabíjí mikroby, viry i patogeny. A to pomocí unikátního „světelného labyrintu“, kterým proudí vzduch. Čistící paprsky přitom zůstávají výhradně uvnitř zařízení, takže cestující jim v žádném případě nejsou vystaveny.

Valeo je světovým lídrem v klimatizačních a ventilačních systémech vozidel. Jeho řešení zlepšující kvalitu ovzduší v interiéru se snaží učinit přepravu cestujících bezpečnější, což je i jedno z klíčových inovačních zaměření skupiny.

Valeo zajišťuje svozovou autobusovou dopravu v Americe (Mexiko a Brazílie), Asii (Indie, Indonésie, Japonsko a Thajsko) a v Evropě (Španělsko, Maďarsko, Polsko, Česká republika, Rumunsko a Turecko).

Více o technologii Valeo UV Purifier, viz:  https://www.valeo-thermalbus.com/eu_en/Innovation/UV-air-purification

Zdroj: Valeo

Foto: Valeo


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,25301 s | počet dotazů: 195 | paměť: 24638 KB. | 30.05.2024 - 07:23:58