Doprava při SP v biatlonu v Novém Městě na Moravě


 

Aktualizace 6.2.2015  Příznivé zimní podmínky umožnily další rozšíření parkovacích ploch při Světovém poháru v biatlonu. Nově bude už na páteční závod štafet otevřena velká parkovací plocha na louce nad nemocnicí s kapacitou zhruba 3000 automobilů.

Při příjezdu od Žďáru nad Sázavou se místo odbočky na Vlachovice odbočí doprava na parkoviště, které je vzdáleno pouhou čtvrt hodinku pěšky od Vysočina Areny. Na parkoviště vás navedou pořadatelé ve spolupráci s dopravní policií.

 

SP v biatlonu se koná ve dnech 2.–8. 2. 2015. Akce se zúčastní velké množství závodníků s doprovodem a především diváků. Množství návštěvníků, přijíždějících na soutěže Světového poháru sníží kapacitu a dopravní obslužnost komunikací naproti běžnému období. Současně se na příjezdech budou pohybovat autobusy kyvadlové přepravy diváků se záchytných parkovišť, autobusy fanoušků, vozidla týmů, pozvaných hostů, novinářů, zásobování i organizátorů. Z těchto důvodů se mohou také na silnicích tvořit kolony, které zvýší obvyklé dojezdové časy.

Doprava osobním autem:

Jsou připraveny tyto parkovací plochy: Nové Město na Moravě, Maršovice, Žďár nad Sázavou

Ze všech záchytných parkovišť (mimo pěší dostupnosti) bude pro diváky organizována kyvadlová přeprava z provizorních zastávek autobusů u parkovišť na točnu autobusů k vystoupení  a pěší dostupností ke vstupu do areálu. Točna autobusu bude umístěna na parkovišti u novoměstské nemocnice.  Odtud se pěší chůzí dostanete ke vstupům do areálu do 15 minut.

Pro ty z vás, kteří využíváte nabídky některé z cestovních kanceláří, nebo vyrážíte na Světový pohár organizovaně autobusem jsou připravena parkoviště FAN BUS. Toto parkoviště se nachází na parkovišti u firmy Medin v Novém Městě na Moravě.

V případě že jste od organizátorů obdrželi pozvánku k osobnímu zhlédnutí soutěží a účasti na Světovém poháru musí vaše cesta nejdříve směřovat k akreditaci. Akreditační kancelář je umístěna v logistickém centru – Kulturní dům Nové Město na Moravě. Zde obdržíte akreditaci a parkovací kartu, se kterou bude moci zaparkovat na vyhrazených parkovacích plochách v blízkosti areálu Vysočina – ulice Vlachovická.

V případě příznivých povětrnostních využijeme k parkování zatravněnou plochu nad nemocnicí v Novém Městě na Moravě, ul. Žďárská. O možnostech parkování budete informováni mobilním světelným dopravním značením a navedeni organizátory. Tuto možnost parkování ovšem můžeme potvrdit až při jasné povětrnostní situaci v posledních dnech při SP.

Další informace na stránkách akce http://www.vysocina-arena.cz/cz/vysocinaarena.html


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,29110 s | počet dotazů: 191 | paměť: 20268 KB. | 25.07.2024 - 03:02:17