Delhi – Indie


rp Pexels 1098460 jpg
0 0 votes
Hodnocení článku

Delhi, hlavní město Indie, je fascinující turistickou destinací nabízející bohatou historii, kulturu a rozmanitost. Tato metropole se pyšní monumentálními památkami jako je Červená pevnost a mešita Jama Masjid, které připomínají slavnou minulost mughalské říše. Navštívte také Qutub Minar, nejvyšší cihlovou věž na světě, či Raj Ghat – místo posledního odpočinku Mahátmy Gándhího. Delhi vás okouzlí i svými tradičními bazary plnými barev a vůní exotických koření. Přijďte objevovat tuto úchvatnou indickou metropoli!

Červená pevnost a Jama Masjid: Připomeňte si slavnou minulost mughalské říše v Delhí

Mezi nejvýznamnější patří Červená pevnost a Jama Masjid, které připomínají slavnou minulost mughalské říše v této oblasti. Červená pevnost, známá také jako Lal Qila, byla postavena císařem Šáhdžahánem v 17. století a sloužila jako jeho rezidence. Tato impozantní stavba s červenými písčitými zdmi se rozkládá na rozloze více než 250 hektarů a ukrývá několik paláců, zahrad a muzeí. Není divu, že je jednou z nejoblíbenějších turistických atrakcí v Delhím.

Jama Masjid je pak jednou z největších mešit na světě a dalším důležitým symbolem mughalského odkazu v Delhím. Byla vybudována císařem Šahdžahánem ve stejném období jako Červená pevnost a jejím dokončením trvalo více než deset let. Mešita má kapacitu pro tisícovek lidí najednou a její architektura kombinuje prvky perského i indického stylu. Z vrcholu minaretů, kterých je zde celkem tři, se návštěvníci mohou těšit na úchvatný výhled na okolní části Delhí. Jama Masjid je tak nejen duchovním centrem pro muslimy, ale i turistickou atrakcí přitahující miliony návštěvníků každý rok.

Qutub Minar a Raj Ghat: Obdivujte historické památky v nejvyšší cihlové věži světa

Mezi nejvýznamnější z nich patří Qutub Minar a Raj Ghat. Qutub Minar je jedinečnou cihlovou věží, která se tyčí do výšky 73 metrů a tvoří tak nejvyšší svého druhu na světě. Tato impozantní stavba byla postavena již ve 12. století muslimskými vládci jako symbol jejich moci a bohatství. Návštěvníci si zde mohou prohlédnout složitou architekturu sestávající ze sedmi koncentrických galerií zdobených reliéfy a kaligrafickými nápisy.

Raj Ghat pak představuje místo posledního odpočinku Mahátmy Gándhího, otce moderní Indie. Toto pietní místo je obklopeno krásnou zahradou a nachází se na břehu řeky Jamuny. Turisté sem často přicházejíc hledat klidné místo k meditaci či vzpomínání na slavného politika, který bojoval za nezávislost Indie pomocí nenásilného odporu proti britské koloniální vládě. Raj Ghat je důležitým symbolem indického národního hrdinství a místo, které by nemělo chybět na itineráři každého turisty navštěvujícího Delhi.

Tradiční bazary a exotická koření: Zažijte barevnou atmosféru Delhí

Jednou z nezapomenutelných atrakcí tohoto města jsou tradiční bazary plné exotických koření. Pro milovníky cestování je návštěva těchto bazárů jedinečným zážitkem plným barevných vjemů a orientální atmosféry.

Když se procházíte úzkými uličkami starobylého bazaru Chandni Chowk, okamžitě jste pohlceni rozmanitostí vůní a chutí. Zdejší obchody nabízející koření ze všech koutů Indie lákají turisty i místní obyvatele svými pestrobarevnými pytlíky s vonnými směsmi. Můžete si tu zakoupit například kurkumu, skořici, kardamom či chilli papričky ve velice přijatelných cenách. Ponořte se do této živé atmosféry a ochutnejte autentické indické kořenící směsi, které dodají vašim pokrmům nezaměnitelnou chuť.

Další zajímavost na cestách po Delhii je návštěva tradičního bazarového komplexu Spice Market Khari Baoli. Tento bazár je největším kořenářským trhem v Asii a nabízí obrovské množství exotických koření. Pestrá paleta barev, kterou zde uvidíte, vás okouzlí na první pohled. Můžete si tu prohlédnout různé druhy pepře, koriandru, fenyklu či hřebíčku a pochutnat si na vzorkách indických specialit připravených s použitím těchto aromatických ingrediencí. Pro milovníky vaření je návštěva tohoto bazaru skutečným rájem plným inspirace.

Pokud se chystáte navštívit Delhi, nezapomeňte zažít atmosféru tradičních bazárů a ochutnat exotická koření. Tato jedinečná cesta do světa barev a vůní vám poskytne autentický pohled na indickou kulturu a gastronomii.


Foto: Pexels.com


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,02561 s | počet dotazů: 198 | paměť: 32706 KB. | 27.02.2024 - 21:56:59