Cyklostezky čekají na cyklisty v Jihomoravském kraji


0 0 votes
Hodnocení článku

V sobotu 21.dubna 2012 bude slavnostně otevřen nový úsek na dálkové trase Greenway Praha – Vídeň mezi Mikulovem a Novým Přerovem, který se stane součástí příhraničního okruhu s názvem“ Na kole k sousedům“.

Rekonstrukce 11 km dlouhého úseku mezi Mikulovem a Novým Přerovem byla dokončena již v únoru letošního roku. Cesta v minulosti sloužila jako signální komunikace pohraniční stráže,dnes je mimo jiné hojně využívána jako cyklostezka a je součástí např. mezinárodní cyklotrasy Greenway Praha –Vídeň nebo mezinárodní dálkové trasy EuroVelo 9 (EuroVelo 9 Baltic – Adriatic).

 Propojením opravených úseků cyklotras na české a rakouské straně vznikl celkem 26 km dlouhý nenáročný okruh s názvem „Na kole k sousedům“ procházející příhraničním územím mezi hraničními přechody Mikulov-Ottenthal a Nový Přerov-Wildendürnbach. Po trase nového okruhu vyrazí peloton cyklistů v sobotu 21. dubna 2012. Na konci trasy čeká cyklisty sklepní dvorec  Galgenberg, jehož součástí je 184 vinných sklepů.

 

Další cyklistickou akcí , která se koná 21.dubna 2012 je cyklojízda i po úseku, který leží na další připravované důležité mezinárodní dálkové trase EuroVelo4 (Cesta střední Evropu Roscoff – Kyjev). Nová cyklostezka tu vznikla v místech, kde zatím vedla cesta po frekventované silnici II. třídy přes Předklášteří. Nová trasa cyklostezky propojuje Štěpánovice a Tišnov a měří něco přes kilometr..
 

 

Otevírání cyklistické sezóny 2012 se v Jihomoravském kraji uskuteční v neděli 5.května 2012 a cyklisté si budou moci projet cyklostezku na cyklotrase Brno – Vídeň.

Stezka, která prochází jižní Moravou a dolnorakouským regionem Weinviertel, měří celkem 130 km.

 Letos vyrazí cyklistické pelotony z Brna a z hraničního přechodu v Hevlíně, aby se setkaly na trase v obci Opatovice. Pro vyznavače cykloturistiky, kteří si potřebují protáhnout po zimě svaly, budou na místě připravené ještě dva cyklistické okruhy. První z nich je určený pro milovníky stoupání a vede k „akátové“ rozhledně u Židlochovic. Méně náročná varianta má za cíl Benediktinský klášter v Rajhradě, který je nejstarším klášterním zařízením na Moravě..

 

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,16197 s | počet dotazů: 203 | paměť: 20308 KB. | 24.04.2024 - 18:02:47