České tramvaje budou jezdit v Miskolci


0 0 votes
Hodnocení článku

Škoda Transportation podepsala dne 15.2.2012  smlouvu na dodávku jednatřiceti nízkopodlažních tramvají pro dopravní podnik severomaďarského města Miskolc. Jde o nevětší kontrakt na tramvaje uzavřený v Maďarsku za uplynulých pět let, který dosahuje téměř dvou miliard korun.  V předchozích letech  uspěla společnost Škoda Transportation ještě v tendrech trolejbusů pro Debrecín, Budapešť a Szeged.

Tendru v Miskolci se účastnilo dalších pět evropských výrobců tramvají. Kromě společnosti Škoda Transportation výběrová komise hodnotila nabídky italského výrobce AnsaldoBreda, španělského CAF, rumunského Astra Vagoane a polského Solarisu.

Návrh tramvaje pro Miskolc vychází z osvědčených konstrukčních řešení. Maďarská strana navíc žádala větší prostor pro cestující. Díky rozšířené 2650 mm karoserii se tak maximální obsaditelnost nového modelu zvýšila na  300 pasažérů. O jízdní pohodlí cestujících se postará klimatizace. Stejně tak design nové tramvaje sleduje moderní trendy, ale současně respektuje nejnovější evropskou bezpečnostní směrnici EN 15227. Tato norma požaduje, aby skříň absorbovala takové množství deformační energie, aby při stanovených kolizních scénářích nebyli ohroženi cestující ani řidič.

Poslední překážka v podpisu smlouvy padla, když maďarský antimonopolní úřad KDB, 18. ledna zamítl námitky, které vznesly společnosti AnsaldoBreda a CAF proti výsledkům tendru. První tramvaje v žlutozelených barvách města Miskolc by Škoda Transportation měla dodat do dvou let od podpisu kontraktu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,36534 s | počet dotazů: 197 | paměť: 24391 KB. | 14.06.2024 - 00:24:57