České dráhy posilují dálkové vlaky na nejdůležitějších tratích!


0 0 votes
Hodnocení článku

(14:20) Více míst k sezení nabídne dopravce zejména ve čtvrtek 22. a v pátek 23. prosince. Tyto dva dny bude ve vlacích Českých drah o více než 7 tisíc míst k sezení více než obvykle. Větší kapacitu budou mít spoje také na Štědrý den a 2. svátek vánoční. Těsně před Štědrým dnem rozšíří posilový expres Hradčany spojení mezi Prahou a Košicemi a větší kapacitu budou mít také autovlaky mezi těmito dvěma městy. Přestože bude v dálkových vlacích v období Vánoc k dispozici přes 10 tisíc dodatečných míst, cestujícím doporučujeme zakoupit si do dálkových spojů včas místenky.  V době mezi Vánoci a Silvestrem upozorňujeme na výluku vlaků mezi Děčínem a Drážďany.

Více míst k sezení bude také ve vlacích na Slovensko. Posilové vozy se objeví v expresech a vlacích EuroCity, které spojují Prahu s Žilinou, Košicemi nebo Bratislavou. Od úterý 20. prosince bude výrazně posílen vlak EC 120 / 121 Košičan. I přes toto opatření jsou ve vlaku EC 121 z Prahy (odj. v 9:17) do Košic už v tuto chvíli téměř všechna místa zarezervována, proto doporučujeme cestujícím z Prahy do Olomouce, Vsetína a dále do Žiliny a Košic využít jiné vlaky. Nabídku spojení mezi Prahou a Košicemi rozšíří také pár expresů Ex 129 / 128 Hradčany, který obvykle jezdí jen mezi Prahou a Žilinou. Ve čtvrtek 22. prosince bude tento vlak ve směru na Slovensko prodloužen o úsek Žilina – Košice. Zpět z Košic do Prahy se pak bude vracet v pátek 23. prosince. Odjezd z Prahy hl.n. do Košic je v 15:17 (příj. do Košic v 23:14), z Košic do Prahy hl.n. v 8:48 (příj. do Prahy hl.n. v 16:50). Delší soupravy pojedou také na vybraných mezistátních vlacích EuroCity do Maďarska a Rakouska – mezi Prahou a Budapeští a také mezi Bohumínem, Břeclaví, Vídní a korutanským Villachem.

Větší kapacitu budou mít také autovlaky mezi Prahou a Košicemi. Od začátku prosince jsou v předprodeji místa do mimořádně řazeného autovozu na rychlíku R 443 Šírava z Prahy hl.n. (odj. ve 22:13) do Košic (příj. v 7:53), který pojede včetně doprovodného lůžkového vozu v noci 21./22., 22./23. a 23./24. prosince. Zpět z Košic do Prahy pojede tento autovůz na denním vlaku EC 120 Košičan (22. a 23. prosince). Kapacita autovlaků je přes toto výrazné posílení téměř vyčerpána.

Přes maximální možné posílení souprav doporučujeme cestujícím zajistit si zejména do čtvrtečních a pátečních dálkových vlaků místenky. V nejvytíženějších spojích SuperCity Pendolino a nočních ubytovacích vlacích na Slovensko v tuto chvíli zbývá už jen několik volných míst.

I přes personální posílení služeb na pokladních přepážkách se mohou tvořit v klíčových stanicích fronty. Cestující si ale mohou jízdenky zajistit také přes internet, v automatech nebo po telefonu. Přes internet lze jízdenky koupit v eShopu Českých drah na adrese www.cd.cz/eshop, nezbytná je platební karta, kterou je možné platit za nákup na internetu.

Po telefonu je možné koupit jízdenky v Kontaktním centru Českých drah na lince 840 112 113, která je dostupná 24 hodin denně ve třech světových jazycích. Postup je obdobný jako při nákupu přes internet, platba proběhne platební kartou a cestující si může vybrat, zda si jízdenku vyzvedne v pokladně na nádraží, nebo mu ji operátor odešle e-mailem.

Provoz vlaků na Štědrý den a o vánočních svátcích

V sobotu 24. prosince budou jezdit spoje Českých drah jako ve svátek, mezi 18. a 19. hodinou bude postupně provoz většiny regionálních i některých dálkových vlaků utlumen. Většina regionálních vlaků, která jede po šesté hodině večer, má v jízdním řádu poznámku, že nejede na Štědrý den. Týká se to spojů po celé České republice. Nepojede v tuto dobu ani řada vnitrostátních rychlíků, poslední Pendolino z Prahy na severní Moravu odjede v 17:12. Výjimku tvoří noční mezinárodní rychlíky a vlaky EuroNight do Německa, Polska a na Slovensko, které jedou bez omezení i v noci ze 24. na 25. prosince. V neděli 25. prosince pojedou vlaky také podle svátečních jízdních řádů, bude ale částečně slabší ranní provoz. Klasický nedělní provoz začne mezi šestou a sedmou hodinou ráno. Podle svátečních jízdních řádů pojedou vlaky ČD také 26. prosince na 2. svátek vánoční.

Výluka mezistátních vlaků Praha – Drážďany v Sasku

Vzhledem k výluce v síti Německých drah (DB) bude od 27. prosince od 8:00 hod. nepřetržitě do 31. prosince do 8:00 hod. zastaven provoz vlaků v úseku Bad Schandau – Königstein (trať Děčín – Dresden).

Všechny vlaky EC a EN budou nahrazeny autobusy v úseku Ústí nad Labem hl.n. – Dresden Hbf a opačně. Náhradní autobusy nebudou obsluhovat stanice Děčín hl.n. a Bad Schandau. Vlaky ve směru od Prahy budou ze stanice Ústí nad Labem hl.n. pokračovat do stanice Děčín hl.n., kde jízdu ukončí a opačně. Cestující z Děčína do Německa žádáme, aby využili rychlíky do Ústí nad Labem, odkud budou pokračovat náhradními autobusy. Cestující z Německa do Děčína pojedou z Drážďan náhradními autobusy do Ústí nad Labem a odtud rychlíky do Děčína. Při jízdě přes stanici Ústí nad Labem hl.n. nebudou cestující doplácet za jízdu po delší trase. Po dobu výluky není možné u všech vlaků dodržet pravidelné řazení. Vlaky EC a EN pojedou v době výluky v úseku Dresden – Berlin v odlišné časové poloze.

Vlak EN 459 Canopus po dobu výluky v úseku Děčín – Praha nepojede, cestující využijí rychlík R 611, resp. R 779. Vlaky EN 457 a 459 budou dne 27. prosince ukončeny ve stanici Dresden Hbf, cestující využijí následující vlak EC 171. Vlak EN 457 Phoenix pojede v úseku Děčín – Praha náhradní soupravou.

Mezistátních osobních vlaků linky U23 Děčín – Bad Schandau (Elbe–Labe–Sprinter) se výluka nedotkne, vlaky budou jezdit podle pravidelného jízdního řádu. V Bad Schandau však nebudou zajištěny rychlé přestupy mezi vlaky linky U23 (Děčín – Bad Schandau) a vlaky linky S1 (Bad Schandau – Dresden) a opačně. Podrobnosti o jízdě regionálních vlaků v úseku Bad Schandau – Dresden jsou k dispozici na stránkách www.cd.cz/omezeniprovozu.

Cestující získají veškeré potřebné informace o svých spojích 24 hodin denně v Kontaktním centru Českých drah na lince 840 112 113 nebo e-mailu info@cd.cz.

Zdroj informací: TZ ČD


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,08751 s | počet dotazů: 196 | paměť: 32703 KB. | 24.02.2024 - 16:45:02