Most Generála Pattona v Plzni se bude opravovat v roce 2016


S opravou mostu Generála Pattona, jenž spojuje střed města se Severním Předměstím, by se mělo začít na jaře roku 2016. Vyplývá to z návrhu smlouvy o společné realizaci stavební akce, kterou uzavře město Plzeň s Ředitelstvím silnic a dálnic České republiky. Stavební práce si vyžádají zhruba 300 milionů korun a jsou naplánovány na dva roky.

Rekonstrukce by měla vyřešit odstranění opakující se závady na mostní konstrukci, výměnu nefunkčních částí mostního svršku a sanaci nosné konstrukce. Šířka mostu se proti dnešnímu stavu nezmění, dojde však k přerozdělení šířek jednotlivých pruhů. „Vozovka na západní straně ve směru do centra bude třípruhová, a to na úkor předimenzovaného chodníku. Cílem tohoto opatření je odstranit dopravní závadu na připojení rampy z rondelu. Tento pruh bude plynule pokračovat až ke křižovatce v sadech Pětatřicátníků. Východní polovina mostu zůstane beze změn, tedy se dvěma jízdními pruhy, cyklostezkou a chodníkem,“ upřesňuje náměstek primátora Miloslav Šimák.

Stavební práce se budou provádět při zachování silničního, tramvajového i pěšího provozu. V první etapě dojde k rekonstrukci východní části mostu. „Tramvajová doprava bude v obou směrech v určeném období vedena jednokolejně a její provoz bude řízen signalizací. Silniční provoz ve směru na Lochotín se omezí na dva užší jízdní pruhy, které se budou přesouvat. Obdobná situace nastane i ve druhé etapě, kdy dojde k opravám na západní straně mostu,“ upozorňuje náměstek.

Rozsah orientačních nákladů města je projektantem stanoven na zhruba 30 milionů korun bez DPH. Náklady Ředitelství silnic a dálnic jsou odhadnuty kolem 210 milionů bez DPH. Výběrové řízení na dodavatele stavby bude možné zorganizovat v roce 2015.

Zdroj.MMP


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,24253 s | počet dotazů: 196 | paměť: 20036 KB. | 16.07.2024 - 04:21:29