Cebit 2004


P3220039
0 0 votes
Hodnocení článku

Veletrh Cebit v Hannoveru je svým zaměřením trochu mimo oblast dopravní tématiky, přesto nás i z dopravního hlediska zaujal a jedna záležitost a to organizace příjezdu na parkoviště. Po zkušenostech z příjezdů na některé akce v našich končinách byly určité obavy z dopravního režimu neboť 6000 vystavovatelů a statisíce návštěvníků znamenají tisíce a tisíce aut, které ráno musí přijet, zaparkovat a večer odjet.

A v této oblasti se projevila německá preciznost. Na příjezdech na parkoviště značný počet policistů a brigádníků naváděl jednoznačně motoristy nejdříve na nejvzdálenější parkoviště od příjezdu, přičemž ta bližší parkoviště byla uzavřena. I na parkovištích byly návštěvníci naváděni na nejvzdálenější místa střídavě na jednu a druhou plochu pro parkování. Po zaplňování vzdálených parkovišť se otvírali postupně parkoviště bližší a policisté a brigádníci se průběžně na tyto parkoviště přesunovali. Výsledek byl jednoznačný – plynulý nájezd a zaparkování během cca 5 minut od sjezdu z dálnice bez hledání místa, vracení apod.

Fotografie zachycují stav pouze parkoviště Jih, obdobný rozsah měly další parkoviště kolem veletržního areálu.

   

   

   

   

I při potřebě ploch pro parkování se nezapomnělo na zeleň-

Z této organizace by si měli vzít příklad organizátoři obdobných akcí a nejenom takového obrovského rozsahu. I daleko menší akce mohou zcela ochromovat okolí jejich konání, jak jsme byli svědky v okolí haly Sazka Arena při prvních koncertech a akcích.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,16235 s | počet dotazů: 202 | paměť: 24440 KB. | 11.06.2024 - 22:35:46