Bezpečnostní chodítka budou zkoušet děti v mateřských školách v Ostravě


0 0 votes
Hodnocení článku

(16:00) Odbor dopravy Magistrátu města Ostrava prostřednictvím své pracovní skupiny Aktiv města Ostravy pro BESIP v závěru roku zakoupil tři bezpečnostní chodítka WALKODILE® určená pro vycházky dětí z mateřských škol.  První zkušební bezpečnostní chodítka budou mít mateřské školy na půl roku k vyzkoušení.  Tři vybrané školy jsou ze zájemců, kteří projevili zvýšený zájem o dopravní výchovu a zúčastnili se listopadového Semináře pro metodiky dopravní výchovy na MŠ. Prvními, kdo si budou moci chodítko vyzkoušet, jsou děti z MŠ na ul. Osvobození ve Vřesině a MŠ Ostrava – Stará Bělá. Třetí chodítko bude zapůjčeno na MŠ Ukrajinská v Porubě, kde na tamním dětském dopravním hřišti probíhá pro velké množství dalších školek ukázka dopravní výuky a správného chování v silničním provozu.

Do losování byly zařazeny mateřské školy, které projevily zvýšený zájem o dopravní výchovu

Zakoupené chodítko WALKODILE ® je určené pro skupinu šesti dětí a skládá se z tzv. „flexibilní páteře“, na které kromě držátek pro děti je systém pro připojení reflexivního postroje, který má každé dítě na sobě. Díky připnutí postroje s dítětem k páteři nemůže dojít k fatálním následkům zkratkovitého jednání dítěte, když např. uvidí na druhé straně ulice maminku a chtělo by se za ní bez rozmyslu rozběhnout. Postroj dítě nijak neomezuje v pohybu, takže po příchodu na hřiště či do parku si ho dítě může nechat na sobě a jen ho paní učitelka odepne z „páteře“. Dítě v chodítku je více nezávislé, protože se nemusí držet za ruce s druhým dítětem, ale na druhou stranu se musí naučit pracovat ve skupině, protože tak to chůze v chodítku vyžaduje.  

Bezpečnostní chodítko je dalším bezpečnostním opatřením , které se do mateřských škol dostává. Ve většině škol již pravidelně užívají dětské reflexní vesty, které zvýrazňují děti při přecházení ulice i při chůzi po chodníku. Bezpečnostní vesty získaly mateřské školy formou darů od zřizovatelů nebo sponzorů.

Zdroj: Mag. Ostrava


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,92046 s | počet dotazů: 190 | paměť: 32669 KB. | 24.02.2024 - 02:56:21