Bezpečná dopravní infrastruktura 2012


DSC 0002 300x225
0 0 votes
Hodnocení článku

Konference Bezpečná dopravní infrastruktura 2012

Ve dnech 27.-28. 11. 2012 proběhl v prostorách Kongresového sálu Masarykovy koleje v Dejvicích již 7. ročník mezinárodní konference „Bezpečná dopravní infrastruktura“, konaný pod záštitou řady významných politických i profesních osobností v čele s ministrem dopravy ČR.

Konferenci pravidelně pořádá společnost AF-CITYPLAN s.r.o. (dříve CityPlan spol. s r.o.). Hlavním cílem konference je nejen upozorňovat na neuspokojivý bezpečnostní stav silniční infrastruktury a jeho vliv na vznik a následky dopravních nehod, ale také seznamovat s vhodnými politickými a inženýrskými postupy pro zlepšení tohoto stavu. Zájem o akci neupadá ani přes stále trvající ekonomické problémy a opět se jí zúčastnilo cca 150 posluchačů z řad zástupců státní správy a samosprávy, správců pozemních komunikací, Policie ČR, Integrovaného záchranného systému, i dopravních odborníků. Účastníci vyslechli 21 odborných přednášek, včetně 4 zahraničních příspěvků. Pořádající firma se každoročně snaží otevírat nová témata související s bezpečností pozemních komunikací, poprvé v sedmileté historii tak zaznělo téma vodní dopravy jako dopravního módu s nejnižším počtem nehod a také problematika střetu vozidel se zvěří.

V rámci akce proběhla také tisková konference zaměřená na přestavení současných aktivit Evropského programu hodnocení silnic EuroRAP na mezinárodní úrovni i v České republice. Tiskové konference se zúčastnili pánové John Dawson, předseda EuroRAP a Ing. Jiří Landa, technický ředitel společnosti AF-CITYPLAN s.r.o., která provádí odbornou asistenci Ústřednímu automotoklubu ČR v programu EuroRAP. Během konference byla také představena nejaktuálnější Riziková mapa ČR (zpracovaná pro období let 2009 – 2011), která identifikuje na síti dálnic a silnic I. třídy úseky s nejvyšším rizikem vzniku vážné dopravní nehody. Tato mapa je zpracována dle metodiky EuroRAP a vychází ze statistických údajů o nehodovosti a intenzitách dopravy na příslušné silniční síti.

Záznam z tiskové konference vysílala Česká televize ve svém hlavním zpravodajském pořadu Události, související články otiskly nejčtenější internetové portály a téma zaznělo také v rozhlasovém vysílání.

Bezpečná dopravní infrastruktura 2012


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,15158 s | počet dotazů: 208 | paměť: 28719 KB. | 01.03.2024 - 18:25:29