Americká třída zažívá první měsíc provozu po rozsáhlé rekonstrukci


0 0 votes
Hodnocení článku

Příprava modernizace frekventované ulice v centru Plzně trvala pět let a samotná stavba probíhala rok. Od soboty 29. března letošního roku mohou obyvatelé i návštěvníci města posuzovat realizované stavební změny. Zkušební provoz potrvá do 30.6.2009. Foto v článku.

Viditelné změny a opatření obsahují především zúžení vozovky a posílení ploch pro pěší. Na křižovatce ulic Americká-Prokopova-Goethova vznikl nový kruhový objezd. Při rekonstrukci komunikace a chodníků došlo k výměně inženýrských sítí, veřejného osvětlení, trolejového vedení, světelné signalizace, kamerového systému, dopravního značení i městského mobiliáře.

 

 

Nově bylo vysázeno 43 stromů a došlo k novému řešení míst pro parkování. Zajímavým řešením je umístění několika středových ostrůvků v místech vyhrazeným pro přecházení. Místa nejsou označená svislým dopravním značením ale řidiči musí usměrnit rychlost auta při projíždění zúženým prostorem kolem ostrůvků.

  

Americká třída bývala v minulých letech hodně frekventovanou ulicí a projíždělo zde až 13.000 aut denně. V současné době zde kromě osobních automobilů projíždí také vozidla MHD a vozidla pro zásobování. Testovací provoz má ověřit, zda nebude osobní doprava omezovat vozidla MHD především při výjezdu ze zastávek a zda nebude docházet během dne ke kongesci.

Při sledování provozu dopoledne ve všední den nedocházelo k žádné mimořádné situaci. Počet projíždějících vozidel odpovídal ulici v centru  města ale provoz byl plynulý a chodci využívali místa pro přecházení. Z pohledu běžného pozorovatele působí rekonstruovaná Americká třída jako frekventovaná ale moderně řešená městská komunikace. Uvidíme, jak dopadnou výsledky odborného průzkumu, které budou předloženy zastupitelstvu města Plzně v červnu letošního roku. Rozhodovat se bude, zda na Americké třídě ponechat osobní dopravu či nikoliv.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,18426 s | počet dotazů: 202 | paměť: 24610 KB. | 22.05.2024 - 22:29:30