Zvedací most v Českém Vrbném už stojí na svém místě


0 0 votes
Hodnocení článku

V pondělí 27.9.2010 byl instalován nový sklopný most, který je součástí stavby ochranného přístavu na Vltavě v Českém Vrbném. Video v článku 

Aktuální fotografie se připravují! Ochranný přístav se buduje na současným jezem v místě původního koryta řeky. Přístav má trojúhelníkový půdorys a je opatřen sjezdem pro spouštění plavidel a servisním centrem. Přístavní hrana je tvořena svislou stěnou z ocelových štětovnic a pevným molem šířky 3 metry. Přemostění vjezdu do přístaviště je řešeno zdvižným ocelovým mostem. Nový most je řešen jako ocelová svařovaná konstrukce. Důležitou součástí  návrhu mostu je řešení strojních a hydraulických prvků a bezpečnostní zabezpečení.

Hlavní nosná konstrukce je navržená  ocelová o délce 10,7 metrů. Mostovka je z ocelového plechu o tloušťce 15 mm s podporou dvojicí nosníků. Mostovka je dále vyztužena příčníky a podélnými výztuhami.

Uložení mostu je na atypická čepová ložiska na opěře O1. Druhý konec mostní konstrukce je jednak zavěšen na ocelových táhlech, jednak uložen na ložiska tvořená kontaktní plochou z nerezové oceli doplněné o gumové tlumiče. Na úložném prahu opěry O1 je osazena dvojice hydraulických válců napojených na mostní konstrukci zajišťující zdvih mostního pole. 

Na opěře O1 jsou umístěné ocelové konstrukce pylonů, které tvoří komorové nosníky o výšce 8,4 metrů. Navržená komunikace na mostě MO1k 4/4/30, světlá šířka mezi obrubami je 4 metry.  

Investorem stavby je Ředitelství vodních cest ČR s finanční podporou EU prostřednictvím Operačního programu Doprava a z prostředků Státního fondu dopravní infrastruktury.

Související články: Zahajují práce na stavbě … 9/2008

V ČB se budují dva přístavy 2/2010

Více informací o splavnění Vltavy.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,21388 s | počet dotazů: 204 | paměť: 32686 KB. | 23.02.2024 - 22:34:22